České Budějovice - Kometa Brno 5:3Hokejisté Motoru přestříleli v přípravě extraligového rivala

Hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli v úterním přípravném utkání nad Kometou Brno 5:3. Energie Kalovy Vary zdolaly Mladou Boleslav 2:1 v prodloužení.

Českobudějovický Motor se v šestém duelu před novou sezonou dočkal teprve druhé výhry, přestože už v 5. minutě prohrával 0:2. Po 31 sekundách otevřel skóre Andrej Kollár a potom využil přesilovou hru obránce Daniel Gazda. Vzápětí ale smazali ztrátu bek Mikuláš Hovorka a Lukáš Vopelka.

Ve 33. minutě sice vrátil Kometě náskok druhým gólem Kollár, ale za 93 sekund zahájil obrat Milan Doudera a v 38. minutě jej dovršil další bek Michal Gulaši, který posledních sedm sezon působil v Brně. V polovině závěrečného dějství zpečetil výsledek v oslabení zadák Brant Harris. Kometa v pátém duelu podruhé prohrála.

Karlovy Vary po úvodní prohře zvítězily v přípravě popáté za sebou. V 17. minutě získal Energii náskok Martin Osmík a v čase 57:50 vynutil prodloužení Róbert Lantoši. Po 142 sekundách nastavení rozhodl v přesilové hře Ondřej Procházka. Bruslařský klub prohrál popáté v řadě a pošesté ze sedmi testů.

Plzeň v Kladně vedla už v 8. minutě 2:0 díky brankám Miroslava Indráka, který uplynulé dva ročníky hájil barvy právě Rytířů, a Kryštofa Hrabíka. Na začátku druhé třetiny zvýšil v přesilovce Tomáš Mertl. Za 55 sekund sice zkorigoval stav Deven Sideroff, ale v polovině utkání v početní výhodě vrátil Indiánům tříbrankový náskok Adam Benák. Pro šestnáctiletého útočníka to byl ve čtvrtém vystoupení v přípravě za A-tým první gól.

Ve 46. minutě ve vlastním oslabení snížil Michael Frolík, který oblékl dres mateřského Kladna poprvé po 17 letech. Výhru Plzně v závěru pojistil při přesilovce Rytířů umocněné power play do prázdné branky Jakub Lev. Pro Západočechy to byla v šestém přípravném duelu třetí výhra a Kladno ve stejném počtu utkání počtvrté prohrálo.

Olomouc si v pátém testu připsala druhou porážku. Ve 28. minutě sice vyrovnal Jakub Orsava, který odpověděl na úvodní gól Filipa Ahla. V polovině utkání ale vrátil Dukle vedení v přesilové hře Šimon Petráš, v závěrečné třetině se prosadil dvakrát v početní výhodě Scott Conway a výsledek dovršil ve vlastním oslabení Jozef Baláž.

Přípravné hokejové utkání:
HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 17. Osmík, 63. O. Procházka - 58. Lantoši.
Banes Motor České Budějovice - HC Kometa Brno 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky: 9. Hovorka, 12. Vopelka, 35. M. Doudera, 38. Gulaši, 52. Harris - 1. a 33. Kollár, 5. Gazda.
HC Dukla Trenčín - HC Olomouc 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 44. a 47. Conway, 6. Ahl, 31. Petráš, 53. J. Baláž - 28. Orsava.
Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 24. Sideroff, 47. Frolík - 4. M. Indrák, 8. Hrabík, 23. Mertl, 31. Benák, 60. Lev

1 : 4 Slovensko - Česko 1 : 4 dohráno
20240427T14 : 00:00+0200