Dortmund - Brémy 1:0Fotbalisté Dortmundu udolali Brémy a vedou bundesligu, Werderu chyběl Pavlenka

Fotbalisté Dortmundu v předehrávce osmého kola německé ligy doma porazili Brémy 1:0 a posunuli se do čela neúplné tabulky. Hostům chyběl zraněný brankář Jiří Pavlenka, jenž má od reprezentačního srazu problémy s přitahovači stehen. O vítězství favorizované Borussie rozhodl Julian Brandt ve svém jubilejním 300. bundesligovém utkání.

Dortmundský Julian Brandt (uprostřed) přijímá gratulace od spoluhráčů k brance proti Brémám.

Domácí se v prvním poločase navzdory převaze neprosadili, několik dobrých zákroků předvedl gólman Zetterer. Hráči Dortmundu zahazovali šanci i po změně stran, ale v 67. minutě si na Canův pas mezi obránce naběhl Brandt a sám před brankou nezaváhal. V ligovém ročníku skóroval potřetí, ve 300 ligových zápasech dohromady zaznamenal 61 gólů.

Borussia už v závěru náskok neztratila a v sezoně domácí soutěže udržela neporazitelnost. Brémy nebodovaly potřetí za sebou a jsou na 14. místě.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.