Mohuč - Wolfsburg 1:1Černý zařídil remízu Wolfsburgu. Leverkusen triumfoval trefou v nastavení, Schick s Hložkem v základu

Václav Černý ozdobil návrat na bundesligový trávník po zimní přestávce parádním gólem a postaral se o remízu fotbalistů Wolfsburgu v Mohuči 1:1. Bayer Leverkusen zvítězil v Augsburgu 1:0 až gólem v nastavení, který vstřelil Argentinec Palacios. Udržel tak čtyřbodový náskok před Bayernem Mnichov, který má ale zápas k dobru. Na všech stadionech drželi minutu ticha na počest zesnulé legendy Franze Beckenbauera.

Útočník Leverkusenu Patrik Schick se pokouší přelstít gólmana Augsburgu Finna Dahmena

Černý se už po dvanácti minutách šikovně zbavil obránce, pronikl do šestnáctky a střelou z 15 metrů nedal brankáři šanci. Byl to jeho druhý ligový gól, první dal v listopadu Brémám. Po hodině hry Švýcar Widmer vyrovnal, nicméně Mohuč zůstává už sedm kol bez vítězství v pásmu ohrožení.

Augsburg potvrdil, že je pro Bayer nepříjemným soupeřem, v minulém ročníku s ním vyhrál oba zápasy a i tentokrát dlouho vzdoroval. V útoku Leverkusenu se při neúčasti zraněného Bonifaceho a dalších tří hráčů, kteří odletěli na africký šampionát, poprvé v sezoně sešli už v základní sestavě Patrik Schick a Adam Hložek.

Schick, který před Vánoci oslavil návrat do základní sestavy v bundeslize po vleklém zranění hattrickem, měl největší šanci v 19. minutě. Šel sám na brankáře Dahmena, ale klička se mu nepovedla. Chvíli po něm orazítkoval břevno domácí branky Španěl Grimaldo a po hodině hry mířila Schickova hlavička vedle branky. Už se zdálo, že Augsburg ukončí černou sérii, v níž dostal gól v každém z 19 zápasů, ale Palacios byl proti.

Union Berlín s Alexem Králem v základní sestavě uhrál bezbrankovou remízu ve Freiburgu a byl to teprve čtvrtý bod, který si v této sezoně přivezl ze soupeřových hřišť. V Kolíně nad Rýnem začal nový trenér Timo Schultz remízou 1:1 s Heidenheimem. Ligový nováček předtím tři zápasy po sobě vyhrál.

Lipsko v repríze minulého pohárového finále prohrálo doma s Eintrachtem Frankfurt 0:1 a stalo se tak vůbec poprvé v historii. Už v sedmé minutě se trefil Knauff. Všechny šance domácích pak zlikvidoval skvělý brankář Trapp.

Borussia Dortmund ukončila sérii šesti zápasů bez vítězství napříč soutěžemi a v Darmstadtu deklasovala ligového nováčka 3:0. Domácí nevyhráli od začátku října deset ligových zápasů a klesli na poslední místo.

Německá fotbalová liga – 17. kolo:
Augsburg – Leverkusen 0:1 (90.+4 Palacios)
Freiburg – Union Berlín 0:0
Kolín nad Rýnem – Heidenheim 1:1 (29. Selke – 55. Busch)
Mohuč – Wolfsburg 1:1 (61. Widmer – 12. Černý)
Lipsko – Eintracht Frankfurt 0:1 (7. Knauff)
Darmstadt - Dortmund 0:3 (24. Brandt, 77. Reus, 90.+2 Moukoko).