Almería - Girona 0:0Girona překvapivě remizovala na hřišti poslední Almeríe, přesto vede tabulku

Fotbalisté Girony ve 20. kole španělské ligy hráli na hřišti poslední Almeríe od 80. minuty v oslabení po vyloučení Garcíi a remizovali 0:0. I přesto se posunuli do čela tabulky. Katalánci mají náskok jednoho bodu na druhý Real Madrid, který odehrál o zápas méně.

Záložník Almeríe Alex Pozo (vlevo) v souboji s obráncem Miguelem Gutierrezem z Girony.

„Bílý balet“ čeká dnes večer finále španělského Superpoháru proti Barceloně. Šanci přeskočit Gironu budou mít svěřenci Carla Ancelottiho za týden proti Almeríi, jež stále čeká na první ligový úspěch.

Valencie zvítězila v Cádizu 4:1 a přiblížila se na tři body šesté příčce, která zaručuje účast v Evropské konferenční lize. Cádiz je v lize bez vítězství už 16 zápasů a je na sestupovém 18. místě.

Skóre utkání otevřel v 8. minutě nejlepší střelec Valencie Duro svým osmým gólem v sezoně. V 21. minutě vyrovnal z penalty Alcaraz, to však bylo ze strany domácích vše. Po přestávce hostům zařídil výhru López a v nastavení ještě navýšili skóre Guerra a Vázquez.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:
Almería - Girona 0:0
Cádiz - Valencie 1:4 (21. Alcaraz z pen. - 52. a 90.+8 López, 8. Duro, 90.+4 Guerra).