Pardubice - Č. Budějovice 1:1Ondrášek zajistil fotbalistům Českých Budějovic remízu v Pardubicích

5. Surzyn 1 : 0
80. Ondrášek 1 : 1

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali v utkání 27. ligového kola v Pardubicích 1:1. Domácí brzy vedli díky gólu Michala Surzyna, o dělbu bodů se v 80. minutě postaral Zdeněk Ondrášek. Jihočeši v nejvyšší soutěži popáté za sebou nezvítězili a zůstali na posledním místě tabulky s jednobodovou ztrátou na Karvinou. Pardubičtí nepotvrdili minulou výhru z Olomouce a jsou nadále třináctí.

Uprostřed Zdeněk Ondrášek z Českých Budějovic během duelu s Pardubicemi

Východočechům se povedl rychlý úder. Hned v páté minutě se Krobot se Solilem postarali o předfinální fázi, Hlavatý pak v šestnáctce přihrál Surzynovi a ten se trefil přesně k tyči. Domácí obránce skóroval v lize poprvé od května 2021.

Zatímco hostující Suchan poté vyslal po signálu na brankáře Kinského jen propagační střelu, Východočeši byli nebezpečnější. Po Patrákově průniku se marně dožadovali penalty, s ranou Hlavatého měl pak hodně práce gólman Šípoš. Jen těsně vedle hned dvakrát vypálil Patrák.

Českobudějovický trenér Lerch nebyl s průběhem prvního poločasu spokojený, a tak o přestávce nachystal trojité střídání. Jeho mužstvo mělo štěstí, že rozhodčí Radina nenařídil penaltu poté, co Králik v šestnáctce zavadil o Patráka.

Trenér Radoslav Kováč z Pardubic během utkání s Českými Budějovicemi

V 56. minutě sudí zápas přerušil kvůli nepokojům v sektoru hostujících fanoušků. Pokropit je musel hasič, což je ještě více rozběsnilo, po chvíli však utkání pokračovalo. Po čtyřech minutách pobytu na trávníku mohl skórovat pardubický Daněk, jeho zakončení do odkryté branky však na poslední chvíli zmařil Králik.

Jihočeši se dočkali deset minut před koncem vyrovnání. Na centr si naskočil zkušený Ondrášek a hlavou překonal Kinského. Čtvrtou brankou v ligové sezoně se dotáhl na nejlepšího týmového střelce Suchana, který ho našel z rohového kopu.

V sedmiminutovém nastavení mohly oba týmy strhnout vedení na svou stranu. Pardubický Tischler ovšem hlavičkoval těsně vedle a hostující Alli ztroskotal na pozorném Kinském. Jihočeši bodovali posedmé z osmi vzájemných ligových duelů.

Dynamo i tak zůstalo nejhorším týmem venku, kde jako jediné v této sezoně nejvyšší soutěže ještě nevyhrálo a získalo tam pouze tři body. Pardubičtí jsou pro změnu nadále nejslabším celkem doma. Na svém stadionu zvítězili v jediném z posledních 11 ligových zápasů a získali tam jen 11 z celkových 27 bodů v ročníku.

FK Pardubice – Dynamo České Budějovice 1:1 (1:0)
Branky: 5. Surzyn – 80. Ondrášek. Rozhodčí: Radina – Hurych, Dohnálek – Kocourek (video). ŽK: Krobot, Surzyn, Solil, Černý – Králik, Lazič, Tranziska, Alli. Diváci: 3131.
Pardubice: Kinský – Mareš, Kukučka, Ortiz, Surzyn – Solil (53. Vacek), Icha, Hlavatý – Patrák (67. Daněk) – Sychra (83. Tischler), Krobot (67. Černý). Trenér: Mikula.
Č. Budějovice: Šípoš – Sladký (46. Lazič), Poulolo, Králik, Madleňák (46. Trummer) – Skalák (46. Alli), Čermák, Hellebrand – Suchan – Šigut (78. Brandner), Ondrášek (84. Tranziska). Trenér: Lerch.