Vítězná série Sparty proti Budějovicím trvá

Č. BUDĚJOVICE

Hokejisté Českých Budějovic proti pražské Spartě čtrnáctkrát za sebou v extralize nebodovali, při patnáctém pokusu před vyprodanou Budvar arénou získali alespoň bod, druhý "bonusový" však v prodloužení brali hosté. Páteční zápas rozhodl svým druhým gólem v utkání Josef Straka, kterému přihrával debutující Jaroslav Hlinka.

Budějovice šly hned v úvodu z přesilovky do vedení, když tísněný Hübl dokázal puk zamést do branky, jenže Sparta ve velkém náporu otočila.  Stačilo ji na to 87 sekund. Nejprve v přesilovce po Hlinkově střele prostřelil Turka nadvakrát Straka a vzápětí nedůraznost domácí obrany trestal šikovným zasunutím puku do branky Marek. Zaskočení domácí pak ve 34. minutě ještě vyrobili hrubku v obraně a po Štrbově přihrávce dostal Chabada čas i prostor na elegantní blafák.

Dlouhou herní marnost Budějovic zvedly až trefy obránců, které dostaly domácí do nevídaných obrátek. Nejdříve Gřegořek snížil, o chvíli později Kutlák srovnal. V prodloužení znovu zaúřadoval navrátilec Hlinka, který prošel s pukem do útočného pásma a předložil jej skórujícímu Strakovi.

Milan Kupka, asistent trenéra Budějovic: "Hosté zvládli důležitý souboj o osmičkou nakonec lépe než my a je nám líto, že získali o bod víc."

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "Oba celky ukázaly své dobré i špatné stránky, nakonec jsme měli o maličko navrch."

České Budějovice - Sparta Praha 3:4 pp (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)
Branka a nahrávky: 4. Hübl (Sailer, Kutlák), 50. Gřegořek (Hudec, Veselý), 53. Kutlák (Hübl) - 26. J. Straka (J. Hlinka, O. Kratěna), 27. Marek (Štrba, Chabada), 34. Chabada (Štrba, Ptáček), 61. J. Straka (J. Hlinka). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 6421.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený (46. Mucha) - M. Hudec, Brabenec, Veselý - Hřebejk, Hübl, Sailer - Mertl, Vak, Kotrla - Šimánek, Krátoška, Bělohlav. Trenéři: Jandač a Kupka.
Sparta: Bříza - Ptáček, Toman, Vykoukal (21. Stehlík), Hanzlík, Tabaček, Černošek - Štrba, Marek, Chabada - O. Kratěna, J. Hlinka, J. Straka - Špaňhel, Netík, Langhammer. Trenéři: Výborný a Jelínek a Kampf.