Pardubice porazily Kladno, na osmou příčku ztrácejí tři body

PARDUBICE

Hokejisté Pardubic po pěti porážkách v řadě zabrali v nedělním 48. kole extraligy proti Kladnu a po výhře 6:1 si drží na deváté pozici tři body za osmým Třincem. Hattrickem přispěl k výhře úřadujícího mistra útočník Jan Čaloun.

Dostatečný náskok po první třetině byl důležitým faktorem tříbodového zisku pardubických barev po pěti prohrách. Kladno jen těžko odolávalo útočným nájezdům úřadujícího mistra, který hledal svoji vítěznou tvář v boji o play-off.

Gólman Lev podržel hosty od většího přídělu, hattricku Čalouna dovršeného minutu před koncem však nezabránil. Využitá přesilovka a dvougólové vedení v rozmezí 41 s byla zklidňující vzpruha pro pardubické hráče. Hosté hrající s devíti juniory využili v oslabení nedorozumění Východočechů a Tlustý snížil. Rychlá odpověď Čalouna v téže minutě a využitá přesilovka dorážkou od zadního mantinelu Mrázka znamenala třígólový náskok.

Od druhé třetiny Orcta nahradil v brance Lev, který se blýskl několika zákroky, ale po Mikeskově ideální přihrávce na Hlinku též inkasoval. Snaživý Rabat se do zakončení dostával jen sporadicky a Lašák si vždy s přehledem poradil. Závěrečná třetina se pak dohrávala už jen z povinnosti a Pardubice si s přehledem vítězství pohlídaly.

Petr Hemský, asistent trenéra Pardubic: "Z naší strany průměrné utkání. Vítězství bylo povinností proti části juniorskému mužstvu."

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Soupeř rozhodl zápas v první třetině. Náš omlazený kádr přehrával a zaslouženě zvítězil."

Moeller Pardubice - Rabat Kladno 6:1 (4:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Havíř (Linhart, Blažek), 8. Čaloun (Mrázek), 14. Čaloun (Mrázek), 19. Mrázek (Čáslava, Hlinka), 25. Hlinka (Mikeska), 59. Čaloun (Mudroch, Mrázek) - 14. Tlustý (Hluchý). Rozhodčí: Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 8495.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Linhart, Vágner, Kántor, od 21. navíc Mudroch - Sýkora, Mikeska, M. Hlinka - Razingar, Blažek, Rolínek - Lubina, Mrázek, Čaloun - Kolář, Korhoň, Cetkovský. Trenéři: Bezdíček a Hemský.
Kladno: Orct (21. Lev) - V. Čech, Trončinský, Zeman, D. Růžička, Evan, Hořava - Michael Frolík, Zajíc, Martin Procházka - Hluchý, Kazatel, Tlustý - Martin Frolík, Diviš, Besser. Trenéři: Müller a Tatíček.