Montreal - New Jersey 2:1 PPKrál asistencí Voráček v NHL znovu úřadoval, Plekanec vystřelil výhru Montrealu

New York/Praha

Hokejisté Bostonu prohráli na domácím ledě s Washingtonem 3:5 a na obou stranách byli vidět Češi. Jeden gól poražených zaznamenal David Krejčí, přihrávku si připsal jeho jmenovec Pastrňák, první trefu hostů obstaral Jakub Vrána. Philadelphia zdolala Buffalo 2:1 a asistenci u vítězného gólu má útočník Jakub Voráček. Vítězný gól Montrealu v bitvě s New Jersey vstřelil v prodloužení Tomáš Plekanec a rozhodl tak o výhře Canadiens 2:1. Jedním zásahem pomohl Chicagu k výhře 5:1 ve Winnipegu Michal Kempný. Asistenci si připsal i Ondřej Palát při výhře Tampy 4:1 na ledě Arizony. Za Calgary dal gól Michael Frolík, ale Plameny prohrály se San Jose doma 2:3.

Český útočník Tomáš Plekanec (uprostřed) slaví. Právě rozhodl v prodloužení o výhře nad New Jersey Devils. V zámořské soutěži skóroval po osmnácti zápasech.

Boston nebodoval poprvé po třech zápasech. Na jeho ledě šel do vedení Washington v 18. minutě, když se o to postaral český útočník Vrána. Bruins sice dokázali vyrovnat, ale pak se hosté utrhli do vedení 4:1. Necelé čtyři minuty před koncem sice dal naději snížením David Krejčí, ale obrat se nekonal. Koncovka byla přesto divoká. Capitals následně zvýšili na 5:2, aby v čase 59:33 korigoval Bergeron po akci, na níž se podílel i David Pastrňák na konečných 3:5 z pohledu Bruins.

Další bod za asistenci si v dresu Philadelphie připsal elitní nahrávač Jakub Voráček. Byla to už jeho jednatřicátá přihrávka na gól v této sezóně. Tentokrát český útočník přihrál na vítězný gól Flyers v duelu s Buffalem (2:1). Tým Sabres sice vedl, ale Philadelphia duel otočila. Klíčový moment přišel ve 38. minutě po zásahu Filppuly po přihrávce Voráčka.

Ten se dělí s 31 asistencemi o pozici nejlepšího nahrávače NHL se Stamkosem z Tampy Bay.

Český útočník Tomáš Plekanec rozhodl o výhře Montrealu nad Ďábly z New Jersey 2:1 v prodloužení. Pětatřicetiletý útočník se trefil v 62. minutě a zaznamenal svou čtvrtou branku v této sezóně NHL. Za hosty se neprosadil Pavel Zacha.

Chicago vyhrálo 5:1 ve Winnipegu, když vedlo po dvou třetinách 4:0 a bez potíží kráčelo za plným bodovým ziskem. Pak sice tým Jets snížil, ale definitivní podobu výsledku dal ve 49. minutě obránce Michal Kempný. Ten naskočil do hry poprvé od 13. listopadu, ma šanci čekal třináct utkání. Hned byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Přihrávku na vítězný gól Tampy na ledě Arizony si připsal český útočník Ondřej Palát. Jeho tým nakonec zvítězil přesvědčivě 4:1.

Tým Calgary nastoupil znovu bez zraněného Jaromíra Jágra a prohrál doma se San Jose 2:3. Plameny brzy vedly po trefě Michaela Frolíka, ale k bodovému zisku to nakonec nestačilo. Gólman David Rittich zůstal jen na střídačce v pozici náhradníka. Frolík byl i přes porážku díky své aktivitě vyhlášen první hvězdou zápasu.

Columbus si před vlastním publikem poradil s NY Islanders 6:4 v duelu plném zvratů. Domácí vedli 3:0, ale vyhráno zdaleka neměli. Ostrované totiž srovnali krok, jenže pak nabrali znovu manko (5:3). Drama ale pokračovalo, v poslední části hry se dotáhli na rozdíl gólu a teprve pak tým Blue Jackets rozhodl sekundu před koncem trefou do prázdné branky.

Hokejisté St. Louis na domácím ledě nestačili na Anaheim a prohráli 1:3. Češi Vladimír Sobotka a Dmitrij Jaškin se v barvách Blues neprosadili. Minnesota naopak před vlastním publikem zvítězila 2:0 nad Torontem. Edmontom doma nezvládl duel s Nashvillem, když prohrál 0:4. Všechny góly inkasoval v prostřední dvacetiminutovce.

Výsledky zápasů NHL
Boston – Washington 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Branky: 25. a 60. Bergeron (na druhou Pastrňák), 57. Krejčí - 48. a 52. Chiasson, 18. Vrána, 33. Bäckström, 59. Ovečkin. Střely na branku: 37:22. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Chiasson, 3. Kuzněcov (všichni Washington).
Columbus - New York Islanders 6:4 (3:0, 2:3, 1:1)
Branky: 4. Werenski, 7. Nutivaara, 16. Dubois, 36. S. Jones, 38. N. Foligno, 60. J. Anderson - 25., 34. a 48. Bailey, 28. Cizikas. Střely na branku: 35:25. Diváci: 15.696. Hvězdy zápasu: 1. Werenski (Columbus), 2. Bailey (NY Islanders), 3. Bjorkstrand (Columbus).
Philadelphia – Buffalo 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 5. Sanheim, 38. Filppula (Voráček) - 2. O'Reilly. Střely na branku: 27:20. Diváci: 19.508. Hvězdy zápasu: 1. Sanheim (Philadelphia), 2. O'Reilly (Buffalo), 3. Elliott (Philadelphia).
Montreal - New Jersey 2:1 po prodloužení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. A. Shaw, 62. Plekanec - 2. Noesen. Střely na branku: 36:32. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. A. Shaw (Montreal), 2. Severson (New Jersey), 3. Jordie Benn (Montreal).
Minnesota – Toronto 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 19. Ennis, 49. Mikael Granlund. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18.857. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. Ennis, 3. Mikael Granlund (všichni Minnesota).
St. Louis – Anaheim 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 55. Berglund - 46. a 49. K. Roy, 32. Cogliano. Střely na branku: 30:18. Diváci: 17.822. Hvězdy zápasu: 1. K. Roy, 2. Cogliano, 3. Gibson (všichni Anaheim).
Winnipeg - Chicago 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Branky: 46. Ehlers - 2. Hinostroza, 7. Wingels, 11. Schmaltz, 32. P. Kane, 49. Kempný. Střely na branku: 28:30. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Schmaltz, 3. Kempný (všichni Chicago).
Arizona - Tampa Bay 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 32. Keller - 12. Naměstnikov, 13. Point (Palát), 27. Kučerov, 41. T. Johnson. Střely na branku: 33:48. Diváci: 11.591. Hvězdy zápasu: 1. Point, 2. T. Johnson, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).
Calgary - San Jose 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 5. Frolík, 48. Gaudreau - 17. Meier, 30. Tierney, 58. Donskoi. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.730. Hvězdy zápasu: 1. Frolík (Calgary), 2. Tierney, 3. Donskoi (oba San Jose).
Colorado - Florida 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 24. a 47. MacKinnon - 31. Barkov. Střely na branku: 30:33. Diváci: 13.096. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Barkov (Florida).
Edmonton - Nashville 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)
Branky: 23. Aberg, 29. Fiala, 35. Turris, 38. Josi. Střely na branku: 46:23. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Turris, 3. Ekholm (všichni Nashville).
Vegas – Pittsburgh 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Neal, 49. Merrill - 13. Cole. Střely na branku: 26:25: Diváci: 18.029. Hvězdy zápasu: 1. Fleury (Vegas), 2. Murray (Pittsburgh), 3. Neal (Vegas).