Litvínov už tříbrankovou ztrátu nedotáhl

LITVÍNOV

V souboji celků, které v prvním kole stoprocentně bodovaly, byli úspěšnější hosté ze Zlína. K vítězství je nasměroval tříbrankový náskok. Byť Severočeši se po nepovedených dvou třetinách herně zvedli, na bodový zisk jim to nestačilo.

Ve třinácté minutě dostal zlínský tým do vedení Leška, když v početní výhodě doklepl puk ležící v brankovišti. A hráči Hamé přidali na začátku prostředního dějství v rychlém sledu dvě branky. O další využitou přesilovku se postaral Melenovský a za 71 sekund překonal Balán gólmana Altrichtra potřetí.

Domácí ale nerezignovali a po necelých čtyřech minutách snížili zásluhou Skuhrovce, který zblízka skóroval po Kubinčákově přihrávce. Zápas zdramatizoval Reichel, jenž prudkým bekhendem upravil na 2:3.

Domácím svitla naděje na vyrovnání při Zubíčkově trestu za zdržování, ale nervozitou se o ní připravili. A tak zkusili aspoň power-play v délce 45 sekund. Hosté však už příznivý stav ubránili, přesto diváci odměnili litvínovské hráče potleskem.

Chemopetrol Litvínov - Hamé Zlín 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Skuhrovec (Kubinčák), 50. Reichel (Kubinčák) - 13. Leška (Melenovský), 23. Melenovský (Tomík), 24. Balán (Kubiš). Rozhodčí: Jebavý - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2. Diváci: 3852.
Litvínov: Altrichter - Skuhrovec, Hranáč, Punčochář, Ťupa, L. Poživil, Morava, od 30. navíc Bombic - Jánský, Reichel, Prorok - Benda, Branda, Trávníček - Bednařík, Kopecký, Kubinčák - Jenáček, Lukeš, Sklenička, od 21. navíc Černý. Trenéři V. Sýkora a P. Fiala.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Marušák, Sekeráš, Nosek, Zubíček, Vosátko, Horáček - Melenovský, Leška, Tomík - Okál, Čech, Rachůnek - Kristek, Kašpařík, Záhorovský - Kubiš, Balán, R. Pšurný. Trenéři Bokroš a Stuchlík.