Fotbalisté PSG si vezou z Korsiky jen bod

PAŘÍŽ

Fotbalisté Paris St. Germain nedokázali v 19. kole francouzské ligy vyhrát na hřišti sestupem ohroženého Ajaccia a z Korsiky si v sobotu odvezli jen bod za remízu 1:1. Obě branky padly těsně před přestávkou - tým z metropole poslal do vedení Kalou, ale dvě minuty nato vyrovnal Rocchi. Český reprezentant David Rozehnal odehrál v dresu hostů celý zápas.

Po remíze v Ajacciu tak vzrostla pravděpodobnost, že bude trenér Laurent Fournier od ambiciózního celku PSG odvolán. Pařížané jsou stále čtvrtí.

Páteční premiérové prohry lídra Lyonu nedokázali k výraznějšímu stažení náskoku využít jeho pronásledovatelé. Dosud druhé Auxerre prohrálo doma 0:1 s Nancy a bodově se na něj dotáhlo Bordeaux, jež má lepší skóre. Tým Girondins, za nějž hrál do 72. minuty Vladimír Šmicer, doma nedokázal porazit Nantes.

Fanoušci ve Francii si dnes příliš radosti z gólů neužili, v sedmi zápasech viděli celkově jen devět branek.

Výsledky - 19. kolo:
Ajaccio - Paris St. Germain 1:1 (44. Rocchi - 42. Kalou), Auxerre - Nancy 0:1 (6. Zerka z pen.), Bordeaux - Nantes 0:0, Mety - Nice 1:0 (60. Borbiconi), Rennes - St. Etienne 0:1 (67. Feindouno), Štrasburk - Marseille 0:1 (60. Niang), Troyes - Sochaux 2:1 (49. Boucansaud, 55. Džazirí - 90. Isabey).