Fotbalisté Ústí nad Labem jsou novými lídry druhé ligy

Fotbalisté Ústí nad Labem se díky vysokému vítězství 4:1 v Kroměříži probojovali do čela tabulky druhé ligy. Na prvním místě vystřídali Kladno, které pouze remizovalo v Drnovicích. V pondělí se může do vedení posunout Hradec Králové, který se představí v dohrávce sedmého kola na hřišti olomouckého béčka.

Ústí ovládlo utkání v Kroměříži již od počátku. Ve druhé minutě zahrávali hosté přímý kop a nikým nehlídaný Dragoun pohodlně otevřel skóre. Hanáci odpověděli rychle díky Gibalovi, to však bylo ze strany Kroměříže až do konce zápasu vše. V 31. minutě se trefil z hranice šestnáctky Fousek a stejný hráč v 66. minutě zvýšil po obrovské chybě záložníka Klimka na dvougólový rozdíl. Za čtyři minuty odcentroval střídající Dvořák a Stožický přidal zblízka čtvrtou branku Severočechů.

Dosavadní vedoucí tým soutěže Kladno nemělo v Drnovicích vážnější šanci. Ve vyrovnaném prvním poločase dominovala na obou stranách spíše obranná hra. Do jediné šance se dostal ve 37. minutě domácí Šustr, jehož střelu ale brankář Winter kryl. Po změně stran měli Drnovičtí územní převahu, kterou ale nevyužili gólově.

Poslední místo opustily České Budějovice, jež dokázaly vyhrát 3:2 na hřišti sparťanského béčka. Rezervní tým pražského mužstva naopak teď od dna tabulky dělí pouze jeden bod.

Výsledky - 7. kolo:
Pardubice - Brno B 2:0 (0:0)
Branky: 71. Vrba, 79 Krutý. Rozhodčí: Adam. ŽK: Vrážel, Mlika - Mezlík. Diváků: 270.
Sestavy:
Pardubice: Raba - Vrba, Šimáček, Němeček, Mach - Vrážel, Salák, Vašata (83. Macháček) - Obal, Mlika (63. Šorfa), Buryánek (46. Krutý).
Brno B: Hrubý - Nosko, Mezlík, Kuncl, Křap - Z. Látal, Chlup, Král, Partyš - Vrána, Střeštík (54. Smutný).
Xaverov - Kunovice 4:0 (1:0)
Branky: 57. a 60. Bálek, 45. vlastní Josefík, 74. Hašler. Rozhodčí: Čecháček. ŽK: Hendrych (Xaverov). Diváci: 450.
Sestavy:
Xaverov: V. Marek - Hendrych, Chleboun, Penc, P. Novotný - D. Kalivoda, Zachariáš, Poláček (78. Šindelář), L. Marek (83. Kočí) - Hašler, Bálek (71. Vašíček).
Kunovice: Kupka - Kopčil, Zemánek, Máčala, Josefík, Helísek (55. Švach), Fischer, Ševela, Válek - Janoviak (75. Málek), Faldyna.
HFK Olomouc - Viktoria Žižkov 2:1 (1:0)
Branky: 29. Los, 66. Chmelíček z pen. - 87. Grznár. Rozhodčí: Santarius. ŽK: Chmelíček, Los, Mucha - Kučera, Procházka. Diváci: 734.
Sestavy:
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Lukášek, Kotulek, Ineman - Spáčil (80. Dadák), Mucha, M. Kaščák, Kazár (90. Janeček) - Los (74. Klapáček), Chmelíček.
Žižkov: Bartalský - Kaspřák, Vizingr, Procházka, Daněk - Pokorný - Čáp (37. Kalod), Prášil (74. Biško), Görner, Eismann (68. Grznár) - Kučera.
Kroměříž - Ústí nad Labem 1:4 (1:2)
Branky: 10. Gibala - 31. a 66. Fousek, 2. Dragoun, 70. Stožický. Rozhodčí: Gallo. ŽK: Stožický, Fürbach. Diváci: 487.
Sestavy:
Kroměříž: Zlámal - Farbák (60. Julina), Čep, Klabal (18. L. Zakopal), Drga - Klimek, Kobylík, Gibala, Vaculík - Šmahaj (66. Šimek), V. Schulmeister.
Ústí: R. Novák - Fürbach, T. Novák (84. Helcelet), Džuban, Merzič - Stožický, Dragoun, Valenta, Fousek, Mokrejš (60. Dvořák) - Džeko (81. Brožík).
Drnovice - Kladno 0:0
Rozhodčí: Tacina. ŽK: Víšek - Galbavý. Diváci: 622.
Sestavy:
Drnovice: Bureš - Gába, I. Zbožínek, Schindler, Víšek - Hodinář (53. Macháň), P. Zbožínek, Grim, Filipský - Šustr (81. Schwarz), Kroupa.
Kladno: Winter - T. Marek, Killar, Neuwirth, Drozd - Kalina, Gross, Hlava (56. Veleba), T. Cigánek (90. Zachariáš) - Kaciáň, Galbavý (78. Herda).
Sparta Praha B - České Budějovice 2:3 (1:2)
Branky: 33. Pergl, 72. M. Zelenka - 23. Plocek, 37. Svoboda, 61. Bureš. Rozhodčí: Racek. ŽK: Pergl, Volek - I. Svoboda, Mrkvička. Diváci: 126.
Sestavy:
Sparta B: Bičík - Pergl (61. Žižka), Šimůnek, Š. Kučera, Loučka - Bíro (59. Volešák), Herzán (68. Honka), M. Zelenka, O. Sedláček, Volek - Jeslínek.
Č. Budějovice: Belic - Pončák, Skála, Homoláč, Bureš - Plocek (81. J. Němec), Dvořák, Vozábal, Belej - Svoboda (87. Pivoňka), Gruber (76. Mrkvička).
Předehráno v pátek: Vítkovice - Hlučín 1:1 (0:0).