Valencie podlehla poslední Numancii a Liga mistrů se jí vzdálila

MADRID

Fotbalisté Valencie si hodně zkomplikovali boj o příčky zaručující účast v Lize mistrů, když v 26. kole španělské ligy nečekaně prohráli 1:2 na hřišti zachraňující se Numancie. Ta se díky zisku tří bodů dostala ze dna tabulky. Naopak Valencie klesla na sedmou příčku a na čtvrtý Villarreal ztrácí již šest bodů.

Valencia přitom měla dobrý vstup do zápasu, když už po deseti minutách skóroval po chybě domácího brankáře záložník Vicente. Jenže v závěru první půle srovnal Aranda a krátce po změně stran rozhodl o výhře domácích přímý kop Barkera.

Před Valencii se tak dostala i La Coruňa, která vyhrála přestřelku se Santanderem 5:3. Hosté sice dvakrát vedli, poprvé již od první minuty, jenže La Coruňa zápas zlomila třemi góly v rozmezí sedmi minut druhé půle.

Boj o záchranu si znovu zkomplikovali fotbalisté Pamplony, kteří doma prohráli 1:2 s dalším ohroženým týmem Gijónem. Za domácí odehrál celé utkání český záložník Jaroslav Plašil. Pamplona tak má tříbodovou ztrátu na místa zaručující záchranu.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo:
Huelva - Valladolid 2:3 (25. Colunga z pen., 87. Camuňas - 24. a 48. Goitom, 10. Jonathan), La Coruňa - Santander 5:3 (51. a 59. Riki, 24. Rodriguez, 58. Lafita, 67. Verdu - 1. Pereira, 33. Žigič, 79. Berrocal), Mallorca - Betis Sevilla 3:3 (72. a 82. Castro, 75. Webo - 29. M. González, 31. Aurelio, 69. Arzu), Numancia - Valencia 2:1 (42. Aranda, 52. Barkero - 10. Vicente), Pamplona - Gijón 1:2 (29. Nekúnam z pen. - 8. Barral, 19. Castro), Getafe - Malaga 1:2 (75. Contra - 31. Eliseu, 45. Baha).