Liberec poveze do Nantes jednobrankový náskok

LIBEREC

Fotbalisté Liberce si povezou v semifinálovém souboji Poháru Intertoto do Nantes jednobrankový náskok po výsledku 1:0. Jediný gól utkání vstřelil v 27. minutě Michal Pospíšil. Francouzský tým dohrával závěrečných dvacet minut bez vyloučeného kapitána Fredrika Da Rochy. Odveta se hraje ve Francii za týden od 20 hodin.

V opatrném začátku měli více ze hry hosté z Nantes a Hauzrovu pozornost vyzkoušel poprvé z dálky Toulalan. Potom ještě pálil slabě a nepřesně Quint a z přímého kopu přestřelil libereckou branku Savinaud. Slovan se dostal do první nadějné situace po čtvrthodině hry, ale Papoušek míč hlavou dobře netrefil.

Velkou příležitost měl v 23. minutě Slepička, který se po centru z levé strany ocitl z úhlu osamocený na hranici malého vápna, ale zakončení levačkou se mu vůbec nepodařilo. Za čtyři minuty však již stadion U Nisy jásal. Papouškův trestný kop brankář Grondin vyrazil za šestnáctku k Hodúrovi, tomu sice střela nesedla, ale míč se dostal k Pospíšilovi, který ho zblízka prodloužil za bezmocného gólmana.

Vyrovnané šance

Hráči Nantes pak opět převzali iniciativu, jenže šance na odpověď si v prvním poločase téměř nevytvořili. Pouze v 35. minutě po Da Rochově rohovém kopu hlavičkoval nepřesně nekrytý Caceres. Dalšímu Pospíšilově pokusu, tentokrát z šestnácti metrů, pak také chyběla přesnější muška.

Do druhého poločasu poslal trenér Griga na hřiště místo Papouška uzdraveného Kisela, ale Francouzi pokračovali v náporu. Z brejku však málem znovu udeřil Hološko, ale jeho pokus soupeř stačil včas zblokovat. Na druhé straně se Pujol a po průniku Da Rocha dostali ke koncovce, ale mířili jen na připraveného libereckého brankáře.

Francouzi hrozili i v deseti

Slovan dále hrozil z protiútoků a mohl zvýšit náskok. Hološko si naběhl za obranu na Hodúrovu přihrávku, v šestnáctce udělal kličku dobíhajícímu bekovi, ale vzápětí trefil jen břevno. Hosté si s mladým slovenský útočníkem nevěděli rady a další jeho průnik likvidoval až brankář Grondin. Hološkovi štěstí v koncovce nepřálo, po Pospíšilově přihrávce byl totiž úplně sám před brankářem, jenže trefil jen jeho náruč.

Od 71. minuty navíc hrál Liberec přesilovku, protože po druhé žluté kartě byl vyloučen Da Rocha. I v oslabení se však Francouzi snažili vyrovnat, ale Severočeši je do šance nepustili. Naopak ideální možnost měl znovu Hološko, ale smůla ho neopustila. Po Ančicově centru zblízka autor postupového gólu proti Rodě Kerkrade hlavou poslal míč vysoko.

Slovan Liberec - FC Nantes 1:0 (1:0)
Branka: 27. Pospíšil. Rozhodčí: Messner - Krenn, Strasser (všichni Rak.). ŽK: Hamouz, Pospíšil - Quint, Da Rocha. ČK: 71. Da Rocha (Nantes). Diváci: 4750.
Liberec: Hauzr - Šinglár, Lukáš, Valachovič - Slepička, Papoušek (46. Kisel), Polák, Hodúr (89. Broschinský), Hamouz (73. Ančic) - Pospíšil, Hološko. Trenér: Griga.
Nantes: Grondin - Savinaud, Caceres, Guillon - Drouin, Da Rocha, Toulalan, Berson, Quint (81. Capoue) - Pujol (72. Bratu), Bagayoko (72. Glombard). Trenér: Amisse.