S Ruskem to je vždy speciální. Takový konec nikdo nechtěl, mrzelo Gudase

Paříž

Za svoji vousatou tváří schovával smutek. Urostlý, nekompromisní, ale po čtvrtfinále s Ruskem zklamaný. Obránce Radko Gudas těžce nesl konec na hokejovém mistrovství světa. Porážka v Paříži od Ruska 0:3 ukončila naději na medaili na světovém šampionátu pro český tým. „Tohle nikdo nechtěl, měli jsme na to sedm zápasů, abychom se připravili, těžko se vyhrává, když se nedá gól,“ řekl po nevydařeném souboji se sbornou.

Český zadák Radko Gudas.

Čeští fanoušci při čtvrtfinále MS

Nástup proto Rusům se ale vydařil, souhlasíte?

Měli jsme mnohem lepší začátek než zápasy předtím. Štěstí ale stálo na jejich straně, hned po přesilovce dali gól a nás to trošku srazilo, ale dostali jsme se z toho a šance si dál tvořili. Bohužel ve druhé třetině jsme neměli tolik střel, Rusové to začali víc a víc zavírat a my to museli otevřít.

K tomu efektivita nebyla ideální...

Je to škoda. V útočném pásmu potřebujeme větší klid na zakončení, je to pro nás dřívější konec, než jsme čekali.

Jak byste zhodnotil přesilové hry, žádný gól jste nedali. Připravili se na vás Rusové dobře?

To se stává. Těžko posoudit. Rusové nás měli přečtené, měli jsme šance, ale všechno to trefovalo Vasilevského. Odchytal za ně dobrý zápas, ale mohli jsme mu to ztížit.

Co byste řekl k vyloučení Jakuba Jeřábka?

K tomu bych se raději nevyjadřoval.

Bylo to klíčové vzhledem k vývoji utkání?

My jsme se na jejich přesilovku koukali. Oni měli kliku, že Italům nasázeli hodně gólů, proto ta produktivita byla vyšší, než to odpovídalo proti silnějším soupeřům. Ale dařilo se jim to, na přesilovce si věřili a góly nám dali. Mohli jsme to lépe zavřít. Dvou ze tří gólů jsme se mohli vyvarovat.

Nakonec jste Rusům nedali žádný gól, stále jste nemohli jejich gólmana překonat, byl to těžký konec?

V hokeji se může stát cokoliv, můžete dát za minutu tři góly. Všichni do toho dávali všechno, co jim síly stačily. Všichni tomu dali maximálně, ale k nám se to neodrazilo, neodrazilo se nám to hokejku před bránu.