Basketbalisté Opavy vrátili druhým Svitavám debakl

Basketbalisté Opavy porazili v 6. kole ligové nadstavby Svitavy vysoko 110:68 a vrátili druhému týmu tabulky debakl z posledního vzájemného utkání v základní části. V prosinci vicemistrovský tým prohrál na východě Čech 58:96, tentokrát už v první čtvrtině získal dvojciferný náskok a jasně navrch měl i ve zbytku utkání.

Basketbalisté Vojtěch Hruban z Nymburka a Ondřej Kohout z Pardubic v akci.

"Rozhodla již první čtvrtina, kdy jsme byli mnohem energičtější a hladovější. S narůstajícím rozdílem ve skóre jsme již byli rozjetí a hosté nám nestačili," pochvaloval si opavský trenér Petr Czudek. "Na hřišti bylo jen jedno družstvo. Hořeli jsme ve hře jeden na jednoho a je to pro nás dobrá facka před play off," řekl jeho protějšek Lubomír Růžička po nejtěžší porážce v sezoně.

Slezané si pomohli patnácti trojkami, o které se postaralo devět různých střelců. Lídrem byl s 21 body Radovan Kouřil, hostující Matěj Svoboda dal o bod méně. Opava se po čtvrtém vítězství za sebou posunula před Děčín na šesté místo, které zaručuje postup do čtvrtfinále.

Páté Pardubice ukončily sérii tří porážek vítězstvím 77:69 na palubovce výše umístěného souseda v tabulce Ústí nad Labem. Severočechy porazila Beksa i potřetí v sezoně, ještě do poslední čtvrtiny šli přitom hosté s tříbodovým mankem.

Také Kolín ve skupině A2 rozhodl až v poslední části o výhře 87:82 nad Ostravou. Hosté vedli až o 16 bodů, závěrečnou desetiminutovku ale vyhráli Středočeši 30:13 a na druhém postupovém místě v tabulce mají už proti svému soupeři náskok tří výher. USK Praha si vedení ve skupině upevnil výhrou 78:58 nad posledním Hradcem Králové.