Bourges - Orenburg 65:52Hráčky Bourges vyhrály, basketbalistky USK musí k postupu porazit silný Jekatěrinburg

Jekatěrinburg

Basketbalistky ZVVZ USK Praha musí k postupu do semifinále Evropské ligy porazit silný Jekatěrinburg. V úvodním dnešním utkání čtvrtfinálové skupiny B totiž Bourges zvítězilo nad Orenburgem 65:52 a díky tomu se na postupovou pozici dostal právě francouzský celek. Pražanky potřebovaly, aby Bourges vyhrálo maximálně o sedm bodů.

Basketbalistky z USK Praha (zleva): Kateřina Elhotová, Jelena Škerovičová, Kia Vaughn a Eva Vítečková během finále play off basketbalové ligy.

Proti Jekatěrinburgu to budou mít české mistryně hodně těžké. Ruský šampión je velkým favoritem celého turnaje a oba předchozí zápasy jednoznačně vyhrál - nad Orenburgem 80:47 a nad Bourges 82:43. Díky jistotě postupu by však Jekatěrinburg nemusel závěrečné utkání ve skupině odehrát naplno.

Trenérka USK Natália Hejková však má problém se skládáním sestavy. Nejlepší střelkyni týmu Jelenu Dubljevičovou trápí od začátku turnaje zdravotní potíže a další opora Eva Vítečková si z úterního zápasu odnesla poraněné lýtko.

Finálový turnaj Evropské ligy basketbalistek v Jekatěrinburgu - čtvrtfinálové skupiny:
Skupina A:
12:30 Fenerbahce Istanbul - Spartak MO, 17:30 Galatasaray Istanbul - Kayserispor.