Smrž patnáctý v kvalifikaci v Šanghaji

ŠANGHAJ

Jakub Smrž se umístil nejlépe z českých reprezentantů v úvodním kvalifikačním tréninku na Velkou cenu Číny silničních motocyklů na okruhu v Šanghaji. Smrž zajel ve třídě do 250 ccm patnáctý čas, nejrychlejší byl vítěz předchozí Velké ceny v portugalském Estorilu Casey Stoner z Austrálie, další český jezdec Radomil Rous skončil sedmnáctý.

V kubatuře do 125 ccm byl Lukáš Pešek osmnáctý s téměř čtyřsekundovou ztrátou za nejrychlejším Italem Fabriziem Laiem. Karel Abraham obsadil třicáté místo.

Vedoucí jezdec průběžného pořadí MS Fin Mika Kallio byl sice nejlepší ve volném tréninku, který se jel ještě na suché trati, ale kvalifikační část mu pak na mokrém asfaltu nevyšla: zatím je devátý.

O postavení na startu definitivně rozhodne až sobotní druhá kvalifikace. Všem jezdcům se počítá nejlepší dosažený čas. Závodníci nejsilnější kubatury MotoGP mají kvalifikaci jen v sobotu, v pátek absolvovali dva volné tréninky. Nejrychlejší v nich byl Američan Nicky Hayden.