Pražskou rallyeovou rozlučku se sezónou vyhrál již počtvrté Pech

Král letošní české rallyeové sezóny Václav Pech stylově vyhrál jedenáctý ročník Pražského rallyesprintu, tradiční exhibice, která uzavírá domácí scénu automobilových soutěží. O příštím víkendu se sice ještě uskuteční show v Modřicích, ale pro většinu startujících skončila sezóna už nyní.

Václav Pech.

Pech se výhrou v metropoli zároveň rozloučil s vozem Ford Focus WRC, se kterým v posledních letech startoval. Kvůli omezením v soutěžních řádech v příštím roce přejde do kategorie produkčních vozů. Pech, jehož spolujezdcem byl šéf ODS Mirek Topolánek, si čtvrtým prvenstvím na této akci dal dárek k dnešním devětadvacátým narozeninám.

Za Pechem, který vyhrál všech šest rychlostních zkoušek, skončil druhý Pavel Valoušek jedoucí se stejným vozem. I letošní účastník mistrovství světa v kategorii JWRC měl stejně jako většina závodníků nezvyklého spolujezdce. Valouška navigoval tenista Tomáš Berdych, čerstvý držitel Zlatého kanára. Třetí místo obsadil nestárnoucí Emil Triner s octavií WRC.

"Jsem naprosto spokojený. Vše fungovalo, jak mělo. Auto, já, Mirek, mechanici. Byla to paráda," řekl Pech ČTK. Přesně takhle si prý poslední závod s focusem představoval. "Lepší rozlučka s WRC být ani nemohla," usmíval se. Neznervóznil ho ani fakt, že v prvních měřených úsecích porazil Valouška jen o desetiny vteřiny. "Říkal jsem si, že na začátku pojedu pomaleji a budu postupně zrychlovat. Honit museli oni mě. Ráno to bylo ještě namrzlé, takže jsme nechtěli udělat nějakou chybu," vysvětlil Pech.

Několika tisícům diváků, kteří se sešli zejména na populárním strahovském okruhu, se představila celá řada celebrit. Vedle Topolánka a Berdycha se na horkém sedadle spolujezdce objevila například bývalá miss Kateřina Stočesová, žokej Josef Váňa či herec a moderátor Dalibor Gondík, jenž patří mezi tradiční motoristické nadšence.

Výsledky:
1. Pech, Topolánek (Ford Focus WRC) 28:03,1 min., 2. Valoušek, Berdych (Ford Focus WRC) -50,8, 3. Triner, Brázda (Škoda Octavia WRC) -1:18,2, 4. Navrátil, Kraner (Mitsubishi Lancer EVO VII) -1:19,2, 5. Semerád, Eliáš (Mitsubishi Lancer EVO VII) -1:29,6, 6. Trojan, Urban (Škoda Octavia WRC) -1:52,5.