Heninová se probojovala do šedesátého finále v kariéře

STUTTGART

Belgická tenistka Justine Heninová si v neděli zahraje šedesáté finále na okruhu WTA v kariéře. Ve Stuttgartu porazila v semifinále Izraelku Šahar Peerovou 6:3, 6:2 a má možnost získat druhý osobní vůz Porsche, který mají tradičně pořadatelé přichystaný pro vítězku.

Belgická tenistka Justine Heninová

Bývalá světová jednička, která se po patnáctiměsíční pauze vrátila na kurty letos v lednu, potvrzuje na antuce, že bude horkou kandidátkou na titul z Roland Garros. Minulý týden sice prohrála na tomto povrchu fedcupový duel s Estonkou Kaiou Kanepiovou, ve Stuttgartu už ale opět své soupeřky ničí tradičním jednoručným bekhendem.

Ve finále se Heninová utká se sedmou nasazenou Samanthou Stosurovou z Austrálie. Ta porazila ruskou přemožitelku Lucie Šafářové Annu Lapuščenkovovou 7:5 a 6:3.

Tenisový turnaj žen ve Stuttgartu (tvrdý povrch, dotace 700.000 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Heninová (Belg.) - Peerová (Izr.) 6:3, 6:2, Stosurová (7-Austr.) - Lapuščenkovová (Rus.) 7:5, 6:3.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.