Tenista Murray obhájil titul v San Jose

SAN JOSE

Britský tenista Andy Murray obhájil titul na turnaji v San Jose. V nedělním finále ve třech setech udolal Chorvata Iva Karloviče a získal druhé turnajové vítězství na okruhu ATP. Devatenáctiletý Skot se tak stal teprve čtvrtým z aktivních tenistů, kteří úspěšně obhájili svůj premiérový titul na okruhu.

Karlovič nasázel šestadvacet es a byl blízko k vítězství, když vyhrál úvodní sadu a ve druhé měl výhodu brejku. Murray však zápas otočil a rozhodující třetí set vyhrál v tie-breku 7:2.

Rodinný triumf pak potvrdil jeho starší bratr Jamie, který společně s Američanem Erikem Butoracem vyhrál čtyřhru.

Poprvé od roku 1989 se tak sourozenci na okruhu ATP radovali z triumfu ve dvouhře i čtyřhře.

SAN JOSE
Dvouhra - finále: A. Murray (3-Brit.) - Karlovič (Chorv.) 6:7 (3:7), 6:4, 7:6 (7:2).
Čtyřhra - finále: Butorac, J. Murray (USA/Brit.) - Haggard, Schüttler (4-JAR/Něm.) 7:5, 7:6 (8:6).