Kanoistka Řáhová byla na Sibiři druhá na neolympijské pětistovce

Barnaul

Kanoistka Denisa Řáhová obsadila na Světovém poháru v Barnaulu druhé místo v závodě na neolympijské trati 500 metrů. Česká reprezentantka nestačila jen na Chorvatku Vanesu Totovou a rozšířila bilanci české minivýpravy ve slabší konkurenci na Sibiři o třetí cenný kov. Od vítězství ji dělila více než sekunda, stříbro uhájila s bezpečným náskokem téměř tří vteřin před Gulbachor Fajzijevovou z Uzbekistánu.

Česká kajakářka Anežka Paloudová.

"Je to megaskvělý a pro mě motivace do dalších závodů," radovala se dvacetiletá Řáhová na svazovém webu z první medaile na SP v kariéře. Ve finále prohrála jen se soupeřkou, která se v Barnaulu kvalifikovala na sprinterské dvoustovce na olympijské hry. Řáhová v pátečním závodě o Tokio skončila pátá, stříbrem na pětistovce si neúspěšný boj o Tokio trochu vynahradila. "Byla to letos moje první pětistovka na singlu, takže jsem úplně zapomněla, jak je dlouhá. V cíli už jsem byla úplně mrtvá, ale bylo to super. Chtěla jsem jet nejlépe, jak můžu," uvedla Řáhová.

V sobotu vyhrál neolympijskou pětistovku kajakář Jakub Zavřel a v další disciplíně mimo program tokijských her K1-1000 skončila Anežka Paloudová druhá. Oba se dnes představili v jedné lodi ve finále mixu a obsadili šesté místo. Ve finále pětistovky Paloudová devítičlenné pole uzavřela a regatu završila pátým místem na maratonské trati 5000 metrů.