Sjezd SP v Chamonix vyhrál Kröll a ukončil Cucheho sérii

CHAMONIX

Sjezd Světového poháru v Chamonix vyhrál Klaus Kröll a ukončil více než rok trvající čekání na vítězství. Rakouský lyžař porazil o setinu vteřiny Američana Bodeho Millera, třetí skončil se ztrátou čtyř setin vítěz předchozích dvou sjezdů a lídr disciplíny Švýcar Didier Cuche. Jediný český reprezentant na startu Kryštof Krýzl, připravující se na nedělní superkombinaci, obsadil 57. místo se ztrátou necelých pěti sekund na vítěze.

Klaus Kroel při sjezdu na trati Les Houches poblíž Chamonix.

Jednatřicetiletý Kröll zvládl 3215 metrů dlouhou sjezdovku v čase dvě minuty a 4,22 vteřiny a připsal si čtvrtý triumf v závodě SP v kariéře a první od loňského Wengenu. V probíhající sezoně byla Kröllovým nejlepším výsledkem tři třetí místa.

Miller ve vyrovnaném závodě, kdy se prvních pět lyžařů vešlo do rozdílu osmi setin sekundy, vedl na všech mezičasech, pak ale ztratil ve spodní pasáži a druhé vítězství v sezoně mu uniklo nejtěsnějším rozdílem. "Moc se mi tady nedaří, takže je nakonec příjemné mít tak malou ztrátou. Ale jsem rád, že jsem získal nějaké body na Cuche," prohlásil americký lyžař.

Cuche nedokázal v Chamonix ohájit loňské vítězství, ani navázat na triumfy z předchozích dvou závodů v královské disciplíně v Kitzbühelu a Garmisch-Partenkirchenu. "V polovině trati jsem zpomalil a nabral ztrátu. Zítra zkusím to napravit," připomněl švýcarský favorit sobotní sjezd v Chamonix.