Bohemians 1905 s Hradcem jen remizovali, ale udrželi druhé místo

Fotbalisté Bohemians 1905 udrželi druhé místo v tabulce druhé ligy, třebaže v nedělním domácím utkání jen remizovali 0:0 s Hradcem Králové. Pražané mají o dva góly lepší skóre než HFK Olomouc. Ve hře o postup se udržela i čtvrtá Jihlava po výhře 2:1 v Čáslavi. Tabulku vede o sedm bodů Viktoria Žižkov a už v příštím kole si může zajistit návrat mezi elitu.

Do Vršovic znovu přišlo téměř devět tisíc diváků, ovšem tentokrát viděli bojovné utkání bez větších šancí. Klokani svého soupeře přehrávali jen výjimečně, chyběl jim pohyb bez míče a přesnost přihrávek. Do kabin se po prvním poločase odcházelo za bezbrankového stavu a ani po přestávce se vývoj hry nezměnil.

V nastaveném čase měl velkou šanci záložník Pavel Hašek, jeho hlavičku však hradecký gólman Lindr vyškrábl z brankové čáry. Bohemians tak sice ani posedmnácté za sebou neprohráli, tentokrát ale po remíze 0:0 příliš spokojení nebyli.

V Olomouci se hostující outsider z Hlučína dlouho statečně pral o bodový zisk a ještě v závěru držel proti HFK remízu 2:2. Z vítězství se ale nakonec přece jen radovali domácí. V první nastavené minutě poslal Spáčil na branku vysoký míč a ten zapadl k pravé tyči. Hlučínský Bogdaň jej vykopl až za brankovou čarou.

Jihlava dokázala po dvou porážkách za sebou zvítězit v Čáslavi 2:1. Po necelé půlhodině hry dostal favorita do vedení Svoboda, čtvrt hodiny před koncem běžel po Brabcově chybě sám na Švengra Rabušic a chytrým lobem zvýšil na 2:0. Domácí sice v 82. minutě krásnou střelou Kunáška zkorigovali, ale v nastavení se už nadějný přímý kop Podrazkého neujal.

Výsledky - 26. kolo:
HFK Olomouc - Hlučín 3:2 (1:1), Jakubčovice - Bystrc 2:1 (2:0), Opava - Olomouc B 2:0 (0:0), Třinec - Ústí nad Labem 0:2 (0:1), Blšany - Sokolov 0:0, Bohemians 1905 - Hradec Králové 0:0, Čáslav - Jihlava 1:2 (0:1).