HFK Olomouc ztratil druholigové body s ohroženými Vítkovicemi

VÍTKOVICE

Fotbalisté HFK Olomouc nedokázali porazit v předehrávce 28. kola druhé ligy domácí sestupem ohrožené Vítkovice a po remíze 1:1 zůstali v tabulce třetí o bod za Bohemians 1905. Pražský klub tak bude mít v nedělním utkání se Sokolovem šanci uniknout z dosahu soupeři, se kterým bojuje o druhé postupové místo. Naopak pro Vítkovické může mít získaný bod cenu zlata, před předposledním Hlučínem mají nyní tříbodový náskok.

Zápas se ale pro domácí nevyvíjel dobře. Už v 17. minutě po přímém kopu hostujícího Lošťáka obrana nepohlídala Josefíka, který hlavou s přispěním jednoho z obránců dostal Hanáky do vedení. Vítkovičtí se pak herně trápili a aktivitu převzali až v 58. minutě, kdy přišel na hřiště střídající útočník Jakus. Častěji se pak hrálo před pokutovým územím hostů a v 71. minutě Vítkovičtí herní převahu zúročili brankou Jandíka.

Výsledek - 28. kolo:
Vítkovice - HFK Olomouc 1:1 (1:1)
Branky: 71. Jandík - 17. Josefík. Rozhodčí: Adámek. ŽK: Černý - Josefík, Grim, Krutý. Diváci: 648.
Vítkovice: Kello - Hejdušek, Derych, Hromkovič, Třasák - Černý (85. Planeta), Valášek (75. Kroker), Švec, Staněk (58. Jakus), Mikulenka - Jandík. Trenér: Grussman.
Olomouc: Doležal - Lošťák, Lukášek, Kotůlek, Josefík - Spáčil, Škuta, Grim, Dadák (76. Krutý) - Kazár (82. Los), Da Silva (72. Korčián). Trenér: Kalvoda.