Fotbalisté Dukly vyhráli důležitý zápas druhé ligy ve Vítkovicích

OSTRAVA

Fotbalisté Dukly Praha zvítězili v páteční předehrávce 25. kola druhé ligy ve Vítkovicích 1:0 a vylepšili své vyhlídky na záchranu v soutěži. Jediný gól zápasu vstřelil v 84. minutě Lukáš Adam, který zakončil ukázkovou kombinaci Pražanů přesnou střelou k tyči.

Kromě tohoto momentu ale diváci viděli pohledného fotbalu pramálo. V prvním poločase měli domácí převahu, když ale brankář Rada zmařil šance Prohászkovi i Hrdlovičovi, Vítkovičtí znervózněli.

Co se týče střelecké aktivity, byli na tom hosté ještě hůř. V první půli se o ohrožení soupeřovy branky pokusil pouze v 16. minutě Hanus, po změně stran se už Dukla kromě gólu nedostala ke střelbě na brankáře Vítkovic vůbec. Jediná trefa tak Pražanům v konečném účtování zajistila cenné vítězství.

Druhá liga - 25. kolo
Vítkovice - Dukla Praha 0:1 (0:0)
Branka: 84. Adam. Rozhodčí: Jílek - Kubáň, Tacina. ŽK: Mikulenka - Rada, Kulvajt. Diváci: 610.
Vítkovice: Kraus - Derych, Doležal, Hrdlovič, Mikulenka - Pulkert, Motyčka, Křiva (73. Plešek), Novák - Prohászka, Lokša (85. Valášek). Trenér: Grussmann.
Dukla: Rada - Mikula, Palša, Kuděla, Rychlík - Hanus (87. Kopta), Adam, Hubka, Svatonský, Nečas (89. Buryán) - Kulvajt. Trenér: Bittengel.