V posledním kole druholigového podzimu prohráli i Bohemians

Ani vedoucí celek tabulky Bohemians 1905 v posledním podzimním kole druhé fotbalové ligy neuspěl a do jarního pokračování vstoupí s náskokem jednoho bodu před druhou Jihlavou, která v pátek rovněž prohrála. Pražané v sobotu podlehli 0:1 v Opavě, kde jediný gól zápasu vstřelil už v třetí minutě Halaška.

Oba týmy se od úvodní minuty snažily o útočný fotbal a vytvářely si brankové příležitosti. Již ve druhé minutě hostující Morávek pálil těsně vedle. Vzápětí domácí předvedli učebnicovou akci, když Mezlík poslal přesný pas Halaškovi, který s přehledem překonal Sňozíka.

Po půlhodině hry odcentroval od rohového praporku Halaška a trefil tyč, od níž se míč odrazil zpět do pole. V druhém poločase převzali iniciativu Pražané a výsledkem byla nejprve šance Škody, který z úhlu vyzkoušel Novákovu pozornost, Adamovu střelu potom domácí odvrátili na roh. Vedoucí celek tabulky vyvinul v závěru velký tlak, ale obětavě hrající domácí jednobrankové vítězství uhájili.

Fotbalisté Slovácka jsou po podzimu až čtrnáctí. Uherskohradišťský celek, který měl patřit k favoritům na postup, dnes prohrál v Ústí nad Labem vysoko 0:4. Vítězní Severočeši jsou pátí, na druhou Jihlavu ztrácejí jen dva body.

Sokolov zvítězil 4:1 v Třinci, strůjcem úspěchu byl autor hattricku Martin Jirouš. HFK Olomouc doma přehrál v boji o udržení Karvinou 4:2, na sestupové předposlední místo tak klesla sparťanská rezerva.

Druhá liga - 16. kolo:
Hradec Králové - Fulnek 2:0 (1:0)
Branky: 42. Chleboun, 77. Fischer. Rozhodčí: Příhoda - Galo, Drastik. ŽK: Přibyl, Kaufman - Vyskočil. Diváci: 745.
Hradec: Lindr - Přibyl, Němeček, Chleboun, Kalousek - Poděbradský, Fischer, Nemček, Rezek (84. Sláma) - Dvořák, Kaufman (90. Svoboda). Trenér: Machala.
Fulnek: Pospěch - Jindřišek, Krása, Král, Staš - Vyskočil, Lukaštík, Slončík, Pavlík (46. Janoviak), Vajda - Schulmeister (78. Vrťo). Trenér: Takáč.
Ústí nad Labem - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)
Branky: 22. a 77. z pen. Valenta, 45. Benčík, 58. Pilík. Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Teuber. ŽK: Randa, Ineman, Stýskala (všichni Slovácko). Diváci: 909.
Ústí: R. Novák - Škoda, Džuban, Valenta, Krejčíř - Franc (80. Bartoš), Martykán, Volek, Benčík - Vondrášek (62. Veverka), Pilík (75. Rudnyckyj). Trenér: Habanec.
Slovácko: Filipko - Němčický, Formánek, Ineman, Lysoněk - Stýskala, Randa (79. Reinberk), Berger - Čtvrtníček (46. Chmelíček), Sládek (56. Matůš). Trenér: Jurkemik.
Opava - Bohemians 1905 1:0 (1:0)
Branka: 3. Halaška. Rozhodčí: Hájek - Chytil, Marek. ŽK: Metelka - Lukáš, Slezák, Adam. Diváci: 2971.
Opava: Novák - Kolínek, Cigánek, Mezlík, Jelínek - Partyš, Metelka, Barteska (82. Kiša), Zapletal - Šultes (89. Půda), Halaška (90. Wirth). Trenér: Látal.
Bohemians: Sňozík - Janek, Pávek, Lukáš, Rychlík - Růžička (75. Bartek), Adam, Morávek, Róth (68. Moravec) - Slezák (56. Ibragimov), Škoda. Trenér: Hoftych.
HFK Olomouc - Karviná 4:2 (1:1)
Branky: 45. Krutý, 46. Korčián, 57. Škrobák, 67. Galajda - 13. Juroszek, 74. Sourada. Rozhodčí: Mikel - Filgas, Kubáň. ŽK: Korčián, Spáčil, Glos, Galajda - Ficek, Sourada, Buryán, Rýdel. Diváci: 370.
HFK: Doležal - Lošťák, Lukášek, Čučka (46. Škrobák), Los (64. Glos) - Kučerňák, Spáčil (75. Vurčík), Zlatohlavý, Krutý - Galajda, Korčián. Trenér: Mucha.
Karviná: Kučera - Hoffmann, Jelič, Buryán, Juska - Jursa (66. Milosavljev), Rýdel, Ficek, Macek - Sourada, Juroszek. Trenér: Kalvoda.
Třinec - Sokolov 1:4 (0:2)
Branky: 89. Adam - 6., 61. z pen. a 86. Jirouš, 8. Podrazký. Rozhodčí: Kocián - Santarius, Lakomý. ŽK: Malíř, Chlebek (oba Třinec). ČK: 61. Chlebek. Diváci: 562.
Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Chlebek, Martinčík - Malíř, Eismann (62. Zítka), Šalamoun (71. Byrtus), Ceplák - Veselý (82. Adam), Szmek. Trenér: Cviertna.
Sokolov: Ilizi - Kaplan, Hájovský, Knakal, Čupr - Podrazký (76. Salák), Šmerda, Čada, Vaněček - Jirouš (87. Procházka), Duchnič (81. Pilař). Trenér: M. Hašek.
Páteční zápasy:
Dukla - Čáslav 2:1 (1:0), Jihlava - Vítkovice 1:2 (0:2), Most - Sparta B 2:1 (0:0).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.