Rubriky:

Národní liga

Slovácko chce co nejrychleji do klidného středu

4. března 2009 16:14 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Fotbalisté Slovácka, kteří jsou po podzimní části druhé ligy až na čtrnáctém místě, se chtějí co nejdříve probojovat do klidného středu tabulky. V zimní přestávce nastaly v klubu převratné změny jak ve vedení, tak v hráčském kádru.

Na místo ředitele místo Marcely Mrázkové usedl Vladimír Krejčí, který má zkušenosti z prvoligového působení v Drnovicích, Brně a Baníku Ostrava. Krejčí přivedl nového trenéra Josefa Mazuru.

Oproti podzimu opustilo tým sedm fotbalistů a přišlo šest nových hráčů. Posilami jsou Radim Holub, Lukáš Fujerik, Brazilec Cleber, Michal Kordula, Tomáš Kazár a Francouz Abdelkader Hani.

"Za této situace by bylo alibismem mluvit pouze o záchraně. Nejraději bychom postoupili do první ligy už letos. Ale tento záměr není reálný. Chceme se co nejlépe připravit na léto, kdy vhodně doplníme kádr, který by měl v další sezoně zaútočit na postup," uvedl Krejčí na dnešní tiskové konferenci v Uherském Hradišti.

Trenér Mazura viděl na zimní přípravě dvě negativa: hodně hráčů mělo zdravotní potíže a kvůli dlouhé zimě muselo Slovácko i generálku odehrát na umělém trávníku v Kunovicích. "Příliš pozdě jsme se dostali na přírodní trávu. Jinak ale příprava proběhla podle mých představ, podařilo se nám zapracovat do sestavy nové hráče," řekl Mazura, který má už z 90 procent jasno o sestavě mužstva v jarní premiéře.

V ní bude Slovácko v sobotu hostit druhý tým tabulky a aspiranta na postup Vysočinu Jihlava. Marodka se sice částečně vyprázdnila, chybět ale budou dlouhodobě zranění Lukáš Kubáň, Michal Gonda a Kordula.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..