Čáslav vybojovala v Mostě postup do první fotbalové ligy

Fotbalisté Čáslavi vybojovali v předposledním kole druhé ligy postup do nejvyšší soutěže. V Mostě v neděli zvítězili 3:2 a na druhém postupovém místě mají nedostižný náskok před třetí Jihlavou. Už dva týdny má návrat do první ligy jistý pražský tým Bohemians 1905.

O tom, zda bude Čáslav první ligu skutečně hrát, se ale rozhodne až v příštích týdnech. Klub stále nemá profesionální licenci a soutěž možná postoupí někomu jinému.

Čáslav přitom v Mostě nezačala vůbec dobře a od začátku pouštěla domácí do rychlých akcí po stranách. A poprvé se jí to vymstilo už v 10. minutě. Andrei da Silva sice po náběhu do šestnáctky přišel o míč, mezi třemi protihráči se ale dokázal zorientovat a špičkou ho ještě poslat k tyči.

Do Mostu přijelo z Čáslavi několik desítek příznivců, po půlhodině hry jim bylo ale ještě hůř. Schut vypustil po pravé straně kolmici na Andreie a následný přízemní centr usměrnil u bližší tyče do branky Diego.

Středočechům by k postupu stačila i jakákoli ztráta Jihlavy v utkání se Spartou B, ještě než ale vůbec Jihlava stihla jít do vedení, bylo i v Mostě vše jinak. V 36. minutě přizvedl Schut přímý kop Diana jen na tyč a dobíhající Fikejz na brankové čáře v pohodě zavěsil pod břevno. A za minutu po dalším podobném centru vyrovnal hlavou obránce Vít, prakticky přesně ve chvíli, kdy Jihlava šla do vedení nad Spartou.

Ani po poločase se Čáslav herně příliš nezvedla, přesto se ujala vedení. V 62. minutě upadl po kontaktu se Sigmundem Fikejz, a i když jen stěží mohl ohrozit branku, rozhodčí Královec vše ohodnotil penaltou, kterou s přehledem proměnil Dian. Velmi pohledný fotbal z prvního poločasu tím ovšem definitivně vzal za své - Mostečtí znervózněli a začali kupit chyby, Čáslav už se nikam nehnala a nakonec mohla s fanoušky slavit postup.

29. kolo druhé fotbalové ligy:
FK Baník Most - FC Zenit Čáslav 2:3 (2:2)
Branky: 10. Andrei, 30. Diego - 36. Fikejz, 37. Vít, 63. Dian z pen. Rozhodčí: Královec - Urban, Kovařík. ŽK: Grečiško, Loos, Webster - Brunclík, Prášil. Diváci: 700.
Most: Šavol - Sigmund, Loos, Webster, Fleišman (82. Běloušek) - Andrei, Schut, Grečiško (65. Lafrance), Boutasgount (69. Hora), Diego - Oboya. Trenér: Aňon.
Čáslav: Frydrych - Kotrba (77. Susser), Mráz, Vít, Brunclík - Dolejš, Prášil, Dian, Kunášek (33. Vondrášek) - Fikejz (69. Filip), Kocourek. Trenér: Koubek.
Dukla Praha - Vítkovice 3:2 (1:1)
Branky: 32. Chigou, 58. Šiml, 77. Malý - 40. Diviš, 56. Kuchař. Rozhodčí: Hrubeš - Peřina, Drastík. Bez ŽK. Diváci: 575.
Dukla: Rada - Mikula (59. Svatonský), Vorel, Novotný, Mičic - Šiml, Gedeon, Kolomazník, Malý - Zelenka (68. Sklenář), Chigou (78. Kulvajt). Trenér: Bittengel.
Vítkovice: Vaško (32. Vaclík) - Hrdlovič, Švestka, Cverna, Silveira (86. Švehla) - Mach, Křiva, Kuchař (74. Klimek), Lattmann, Čáp - Diviš. Trenér: Palička.
Jihlava - Sparta B 5:1 (2:0)
Branky: 81. a 90.+2 Faldyna, 37. Štohanzl, 40. Urban, 54. Vydra - 78. Putz. Rozhodčí: Ochotnický - Jiřík, Adámková. ŽK: Putz, Glaser, Valíček (všichni Sparta B). Diváci: 750.
Jihlava: Winter - Veselý, Tlustý, M. Kadlec, Vepřek - Štohanzl, Urban, Gába (75. Lovětínský), Vydra (77. Vyskočil) - Simr (65. Faldyna), Tecl. Trenér: Marko.
Sparta B: Pávek - Valíček, Švec, Rada, Droppa - M. Mareš, Hejda, Glaser (46. Kokoška), Podaný (46. Belaid) - J. Kadlec (78. Krč), Putz. Trenér: Svoboda.
Ústí nad Labem - Fulnek 4:0 (2:0)
Branky: 28., 29. a 76. Veverka, 84. Nádeníček. Rozhodčí: Ardeléanu - Košec, Moudrý. Bez ŽK. Diváci: 474.
Ústí nad Labem: Porcal - Karlík (46. Benčík), Džuban, Valenta, Dvořák - Franc (46. Nádeníček), Zachariáš (57. Šmrha), Martykán, Volek - Veverka, Pilík. Trenér: Habanec.
Fulnek: Pospěch - Lang, Vaculín, Sedlák, Sokol - Huvar (85. Ronec), Houška, Janoviak, Blažek, Solnický - Ďurica (88. Drápela). Trenér: Chlebek.
Opava - Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 64. Šultes. Rozhodčí: Mikel - Kordula, Čecháček. ŽK: Barteska, Partyš - Mišínský, Pavlík. Diváci: 1811.
Opava: Novák - Kolínek, Cigánek, Mezlík, Jelínek - Partyš, Wirth, Kiša, Zapletal (62. Barteska) - Halaška (62. Neubert), Šultes (81. Krčmařík). Trenér: Látal.
Karviná: Kučera - Jursa, Čeman, Hoffmann, Staš - Ficek, Slončík, Pavlík, Milosavljev (62. Reichel) - Mišínský (73. Sourada), Damiano (36. Látal). Trenér: Kalvoda.
HFK Olomouc - Sokolov 2:2 (1:1)
Branky: 6. Lukášek, 63. Galajda - 41. Duchnič, 58. Jirouš. Rozhodčí: Býma - Chytil, Lakomý. ŽK: Knakal (Sokolov). Diváci: 234.
HFK: Šrom - Lošťák (51. Mucha), Lukášek, Zlatohlavý, Salatin - Dadák, Grim, Libič (81. Kalvoda), Vajda (51. Tögel) - Galajda, Korčián. Trenér: Kouřil.
Sokolov: Bertelman - Šmerda, Hrabáč (75. Kura), Knakal, Čupr - Podrazký (89. Habai), Pilař (77. Javorský), Čada, Vaněček - Jirouš, Duchnič. Trenér: Hejret.
Třinec - Bohemians 1905 1:1 (1:1)
Branky: 39. Szmek - 42. Hašek z pen. Rozhodčí: Kocián - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Lisický, Doubek - Jindřišek. Diváci: 1005.
Třinec: Lipčák - Lisický, Kuděla, Chlebek (77. Šalamoun), Zbončák - Malíř, Hanus, Ceplák - Joukl (46. Hupka) - Szmek, Doubek. Trenér: Cviertna.
Bohemians: Havránek - Růžička, Pávek, Cseh, Rychlík - Moravec, Jindřišek, Hašek, Jungr (86. Kotyza) - Ibragimov (77. Strnad) - Hartig. Trenér: Hoftych.
Hradec Králové - 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)
Branky: 90. Kaufman - 10. Chmelíček. Rozhodčí: Franěk - Handlíř, Marek. ŽK: Karal, Nemček - Čtvrtníček, Chmelíček. Diváci: 710.
Hradec Králové: Podhajský - Karal, Chleboun, Kasálek - Poděbradský, Sláma, Nemček (62. Groh), Kalousek - Rezek (62. Dvořák), Kaufman, Pilař (86. Zinke). Trenér: Kotal.
Slovácko: Filipko - Randa, Formánek, Šimáček, Kubáň - Fujerik (35. Čtvrtníček), Perůtka, Kordula, Nascimento - Ondřejka (90. Holub), Chmelíček (80. Matuš). Trenér: Mazura.