Sparta B připravila Zlín o neporazitelnost, druhou ligu vede Vlašim

Rezerva fotbalové Sparty zvítězila v pátém kole druhé ligy nad Zlínem 2:0 a připravila ho o dosavadní neporazitelnost. Pražané navíc sesadili svého soupeře z čela tabulky. Za pár hodin se už do čela vyhoupla Vlašim, která nasázela v Hlučíně domácím pět gólů.

Zlín byl aktivnější v úvodní půlhodině, ale na jejím konci inkasoval. Rada uvolnil Podaného, který překonal gólmana Skácela přízemní střelou ke vzdálenější tyčí. Zbytek poločasu byl vyrovnanější, ale větší šanci už nepřinesl.

Už čtyři minuty po pauze přidala Sparta B druhý gól. Podaného centr z levé strany Skácel jen prodloužil na hlavu Skaláka, který skóroval do prázdné branky. Vzápětí mohl snížit rovněž hlavičkou Poznar, ale přestřelil. Když pak Zlín přišel o Zbožínka, který fauloval unikajícího Podaného, domácí už si náskok hlídali a mohli ještě zvýšit. Putzovu dorážku však rozhodčí kvůli předchozímu ofsajdu za gól neuznali.

V pátém kole se nováček Znojmo dočkalo první vstřelené branky i prvních bodů za vítězství 3:0 na hřišti Třince. Domácímu týmu se nepovedlo skórovat ani z opakované penalty.

Skóre zápasu otevřel v 15. minutě Sukup, který se vrátil do sestavy Znojma po zranění. Třinec mohl vyrovnal po faulu Trnovce na nabíhajícího Karlíka, ale Patrik Siegl při penaltě selhal. Bývalý znojemský hráč, jenž nedávno posílil Třinec po návratu z Rakouska, nejdříve nedokázal překonat gólmana Hrubého, a když sudí Býma nechal pokutový kop kvůli předčasnému vběhnutí ostatních hráčů opakovat, netrefil branku.

V 84. minutě pojistil hostům vedení Jonov, který z volného přímého kopu poslal míč do horního rohu branky. V nastaveném čase pak znojemský kapitán ještě proměnil penaltu za Cihlářův faul.

Druhá fotbalová liga - 5. kolo:
Sparta Praha B - Tescoma Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 29. Podaný, 48. Skalák. Rozhodčí: Drábek - Tacina, Szarowski. ŽK: Pavelka - Elšík, J. Dobeš. ČK: 63. Zbožínek (Zlín). Diváci: 402.
Sparta B: Zich - Jánoš, Krch, Doležal, Polom - Glaser, Pavelka, Rada, Podaný - Kraják (69. Putz), Skalák (89. Zeman). Trenér: Svoboda.
Zlín: Skácel - Pazdera, Malý, Zbožínek, J. Dobeš (89. Jugas) - Novák, R. Dobeš, Elšík, Švach (52. Štrom), Šmahaj (68. Motal) - Poznar. Trenér: Kalivoda.
Třinec - Znojmo 0:3 (0:1)
Branky: 82. a 90.+4 z pen. Jonov, 15. Sukup. Rozhodčí: Býma - Gallo, Santarius. ŽK: Malíř, Lisický, Ceplák - Trnovec, Šilinger. Diváci: 526.
Třinec: Lipčák - Lisický, Kuděla, Hupka, Cihlář - Malíř, Siegl (75. Hanus), Ceplák, Bednarek (46. Doležal) - Karlík (46. Onuchukwu), Joukl. Trenér: Dembinný.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov, Mička, Šilinger - Sukup (67. Krhut), Vavřík, Trnovec, Zapalač - Látal (87. Kováč), Podzemský (71. Šichor). Trenér: Smrček.
Hlučín - Vlašim 0:5 (0:3)
Branky: 22., 37. a 83. Strnad, 14. Jungr, 54. Bukač. Rozhodčí: Hájek - Marek, Adámková. ŽK: Bogdaň, Kindel - Petrů, Strnad. Diváci: 320.
Hlučín: Berkovec - Kindel, Ulma (46. Mozol), Hajčík, Mareš (71. Rožman) - Bartošák, Bogdaň, Milutinovič, Nuc - Hošek (58. Gulajev), Schulmeister. Trenér: Gürtler.
Vlašim: Toma - Petrů, Krmpotič, Nešpor, Schuster - Koryta (68. Janda), Jungr, Süsser, Průcha - Strnad (86. Nádeníček), Bukač (60. Boháč). Trenér: Nádvorník.
Most - Varnsdorf 1:1 (0:0)
Branky: 71. Knakal - 69. Jordák. Rozhodčí: Kovařík - Lhoták, Pospíšil. ŽK: Frnoch - Hyka, Kotiš. Diváci: 615.
Most: Paleček - Knakal, Lafrance, Bohata, Bednář - Jendruščák, Hofmann, Jedinák, Rosendo (89. Ruseckij) - Franěk (67. Frnoch), Danoski (54. Oboya). Trenér: Aňon.
Varnsdorf: Porcal - Hyka, Pimpara, Vavroušek, Hozda - Rudnickij (77. Mach), Kotiš, Jakobovsky, D. Procházka (64. Čemba), Jordák (90.+2 Kulhánek) - J. Procházka. Trenér: Křeček.