Sparta B - Bohemians 3:1Bohemians Praha podlehli Spartě B a mohou přijít o druhé místo

Fotbalisté Bohemians Praha podlehli v druholigovém derby na hřišti poslední Sparty B 1:3 a druhou porážkou za sebou si zkomplikovali boj o postup do nejvyšší soutěže. Z druhého místa v tabulce může hráče střížkovského celku v neděli sesadit Jihlava, která má stejně bodů.

Rezerva Sparty navázala na předchozí venkovní výhru nad Táborskem, kterou svěřenci Zdeňka Svobody ukončili sérii devíti porážek.

Bohemians Praha začali v Horních Počernicích dobře a zdálo se, že by mohli odčinit týden starou porážku s Varnsdorfem. Ve 13. minutě otevřel skóre po Jandově centru ze strany hlavou Dorotík. Na jeho trefu ale o deset minut později odpověděl krásnou ranou z 20 metrů pod břevno Jirásek.

Ve druhém poločase se sparťané dostali do vedení díky brance stopera Krcha, který se prosadil v 60. minutě ve skrumáži po rohovém kopu. Výhru domácích zpečetil z penalty Rada, jenž potrestal Drskův faul na pronikajícího Kadeřábka.

Ústí míří za postupem

Fotbalisté Ústí nad Labem udělali vítězstvím nad Čáslaví 2:0 další krok za postupem do první ligy. Tři body proti týmu bojujícímu o záchranu ve druhé lize zajistil Severočechům střelec obou branek Richard Veverka. Po zaváhání Bohemians Praha na hřišti Sparty B zvýšilo Ústí náskok už na sedm bodů.

Po půlhodinové hře bez šancí mezi šestnáctkami se v 37. minutě Veverka v pokutovém území zbavil obránce a střelou k tyči otevřel skóre. "První půli jsme doslova zaspali," zlobil se čáslavský trenér Miloš Sazima.

V úvodu druhého dějství zahodil velkou šanci hostující Duchnič, který sám před brankou mířil vedle. Čáslav hrozila při standardních situacích a snažila se vyrovnat, ale v 72. minutě její snahu utnul Veverka. Po centru Holka propasíroval míč zblízka do branky.

"Dali jsme ze dvou šancí dva góly. Byl to boj, hra se nám nedařila. Soupeř nás místy přehrával, ale získali jsme další tři body a pokud uspějeme v dalších zápasech na domácím hřišti, postoupíme," řekl ústecký trenér Svatopluk Habanec.

Most remizoval v Opavě, přestože prohrával už o dva góly

Mostu remizoval s Opavou 2:2, přestože na soupeřově hřišti prohrával 0:2. Domácí hráli od 52. minuty v oslabení poté, co dostal druhou žlutou kartu obránce Vladimír Coufal.

V první čtvrthodině neviděli diváci jedinou střelu na branku, v 18. minutě jim však hráči Opavy vše vynahradili. Lumír Sedláček rozehrál rohový kop a Lukáš Křeček poslal domácí parádním volejem do vedení. O sedm minut později navíc sám Sedláček zvýšil na 2:0, když se trefil do "šibenice" ranou z 25 metrů.

Most snížil ve 42. minutě, kdy po několika chybách opavské obrany skóroval Milan Kerbr. Za šest minut bylo vyrovnáno - postaral se o to trefou z penalty Stanislav Hofmann. V 52. minutě zkomplikoval Opavě zápas Coufal, hosté ale přesilovku nevyužili. Blízko gólu byl Hofmann, jeho střelu z přímého kopu pět minut před koncem ale vyrazil brankář Josef Květon.

Sokolov dělí dva body od druhého místa

Sokolov remizoval ve Zlíně 1:1 a nevyužili možnost bodově se dotáhnout na druhý tým tabulky Bohemians Praha. Domácí ševci neudrželi vedení a ani tentokrát se nedočkali druhé jarní výhry. Západočeši po šestém zápase bez porážky za sebou ztrácejí na postupové místo dva body, třetí Jihlava má ale zápas k dobru.

Domácí byli v první půli kombinačně zdatnější, proti důrazné obraně Baníku ale dlouho nedokázali najít klíč. Teprve v půlce poločasu zpracoval u postranní čáry míč Besta, přesně nacentroval a Tomáš Poznar hlavou otevřel skóre.

Další zlínské šance už zůstaly nevyužity, a tak se připomněli Západočeši; dorážky Dvořáka a Metelky zlínská obrana jen s vypětím vytěsnila na roh. Za pět minut už bylo srovnáno. Přestože Sokolovští hráli pouze v deseti, neboť za postranní čárou byl ošetřován Metelka, ševci si nerozebrali protihráče ve vápně a po rohovém kopu se prosadil Strnad.

Druhý poločas pak dlouho patřil Sokolovu. V největších šancích selhali Strnad, jenž zblízka netrefil zlínskou bránu, a Dvořák. Před ním také stála poloodkrytá branka, ale hlavičku nasměroval nad břevno. Teprve v závěru zápasu si vypracovali šance i zlínští fotbalisté, ale Poznar nejprve tečovanou střelou těsně minul, poté se proti hlavičce nejlepšího zlínského střelce vytáhl gólman Buček.

25. kolo druhé fotbalové ligy:
Sparta Praha B - Bohemians Praha 3:1 (1:1)
Branky: 24. Jirásek, 59. Krch, 73. Rada z pen. - 13. Dorotík. Rozhodčí: Býma - Santarius, Tacina. ŽK: Hybš, Sýkora - Drsek, Macháček, Winter. Diváci: 408.
Sparta B: Švenger - Jánoš, Krch, Polom, Frýdek - Kadeřábek, Jirásek, Rada, Folprecht (75. Putz), Sýkora (86. Tomášek) - Valenta (60. Hybš). Trenér: Svoboda.
Bohemians: Winter - Macháček, Drsek, Fenyk (46. Ibe), Janda - Penc, Dorotík (65. Očovan), Grznár, Šisler - Klán (46. Demeter), Škoda. Trenér: Jindráček.
Ústí nad Labem - Čáslav 2:0 (1:0)
Branky: 37. a 72. Veverka. Rozhodčí: P. Mikel - J. Paták, Vysloužil. ŽK: Martykán, Holek - Berios, Mitrou, Prášil. Diváci: 1346.
Ústí nad Labem: R. Novák - Vlk, Jablonský, Valenta, Dvořák - Peterka (78. Lácha), Dragoun, Martykán, Moulis - Holek (86. Gulajev), Veverka (82. Rosendo). Trenér: Habanec
Čáslav: Ducheček - Fikejz (80. Szmek), Berios, Němeček, Kunášek - Džafič (79. Kaňák), Prášil, Karal, Mitrou (46. Šturma) - Hejný, Duchnič. Trenér: Sazima.
Opava - Most 2:2 (2:1)
Branky: 18. Křeček, 25. Sedláček - 42. Kerbr, 48. Hofmann z pen.. Rozhodčí: Hrubeš - Zeman, Pilný. ŽK: Hrabina, Coufal, Uvíra, Sedláček - Procházka, Schut, Holub. ČK: 52. Coufal (Opava). Diváci: 1575.
Opava: Květon - Coufal, Uvíra, Horka, Hrabina - Partyš, Křeček, Ficek (77. Žmolík), Sedláček - Halaška (54. Zapletal), Radzinevičius (72. Schaffartzik). Trenér: Mazura.
Most: Bertelman - Knakal, Procházka, Hofmann, Řehák - Huňa, Schut, Holub, Kerbr - Danoski (63. Štefko), Štípek.Trenér: Zach.
Zlín - Sokolov 1:1 (1:1)
Branky: 23. Poznar - 38. Strnad. Rozhodčí: Proske - Košec, Večeřa. ŽK: Besta, Švach, Motal - Metelka, Hanzlík. Diváci: 1648.
Zlín: Kořínek - Jugas, Malý, Kubica, Hájek - Motal, Polách (63. Dobeš), Švach - Besta (66. Bublák), Bača (46. Železník), Poznar. Trenér: Skácel.
Sokolov: Buček - Dřížďal, Dvorník, Vondráček, Hanzlík - Vaněček, Metelka, Čada, Hrošovský - Dvořák (74. Krmenčík), Strnad. Trenér: Jindra.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.