Pardubice - Táborsko 0:3Táborsko po jasné výhře v Pardubicích vede druhou ligu

Fotbalisté Táborska zvítězili ve 12. kole druhé ligy v Pardubicích 3:0 a nejméně do neděle se ujali vedení v tabulce. Jediný neporažený tým ve FNL naplno bodoval počtvrté za sebou, přičemž už potřetí v sérii hrál na hřišti soupeře. Tým trenéra Petra Frňky opět prokázal velkou střeleckou potenci a už v sedmém druholigovém utkání v řadě skóroval nejméně třikrát.

Na druhé místo poskočila Olomouc, která díky brance střídajícího Ordoše z 82. minuty vyhrála ve Zlíně. Hanáci si tak připsali šesté vítězství za sebou a na vedoucí Táborsko ztrácejí jediný bod.

V Pardubicích hosté dobývali branku Východočechů přes 50 minut, ale potom během čtvrthodiny zápas rozhodli Presl, Cíferský a Javorek.

Havířské derby dvou Baníků mezi Sokolovem a Mostem skončilo výhrou Západočechů 2:0. Domácí tým se v neúplné tabulce posunul na třetí místo a udržel se o skóre před Karvinou, která gólem z penalty deset minut před koncem zápasu porazila v regionálním derby Opavu.

Šanci dotáhnout se na druhé místo promarnilo Znojmo po prohře 0:1 ve Frýdku-Místku. Jedinou branku zápasu dal v 21. minutě Vašenda. Domácí tak hned v prvním zápase pod vedením nového trenéra Karla Orla, který nahradil odvolaného Vladimíra Goffu, ukončili sérii tří porážek za sebou.

12. kolo druhé fotbalové ligy:
Pardubice - Táborsko 0:3 (0:0)
Branky: 52. Presl, 63. Cíferský, 66. Javorek. Rozhodčí: M. Paták - Fišer, Zeman. ŽK: Divíšek (Táborsko). Diváci: 586.
Pardubice: Frydrych - V. Kakrda, Bederka, Vencl, Vondra - Záviška, P. Kudrna, Jeřábek (69. M. Hašek ml.), Fousek (75. Řezníček) - Fusek (57. Nečas), Fikejz. Trenéři: M. Hašek st.
Táborsko: Toma - Sladký, Hric, Cíferský, Divíšek - Presl (79. Ciku), Šiml, Javorek (73. Kočí), Tusjak - Traore (46. Nešický), Strnad. Trenér: Frňka.
Karviná - Opava 1:0 (0:0)
Branka: 80. Budínský z pen. Rozhodčí: Nenadál - Machálek, Dobrovolný. ŽK: Růžička, Hatok, Lipčák - Horka, Ševčík, Metelka, Pospěch, Grusmann. Diváci: 1033.
Karviná: Lipčák - Růžička, Trousil, Janíček, Eismann - Daníček, Vaněk (59. Jurdík) - Hatok (74. Fiala), Budínský, Zelený - Urgela (87. Skwarczek). Trenér: Weber.
Opava: Květon - Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka - Metelka (82. Grusmann), Horka (82. Kuzmanovič) - Vavřík, Ševčík, Schaffartzik - Mrázek (68. Machálek). Trenér: Baránek.
Sokolov - Most 2:0 (1:0)
Branky: 5. Vaněček, 66. Čada. Rozhodčí: Julínek - Hájek, Caletka. ŽK: Čada, Vondráček - Mlika, Avdič, Schůt. ČK: 51. Avdič. Diváci: 920.
Sokolov: Belaň - Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Machek - Vaněček (76. Dřížďal), Dvořák II., Pouček - Červenka (32. Šamánek). Trenér: Šmejkal.
Most: Mandous - Ba (66. Veselinovič), Santos (59. Řehák), Běloušek, Avdič - Hoffmann, Schůt, Kurtaj, Wermke (26. Maruna) - Mlika, Procházka. Trenér: Jerat.
Frýdek-Místek - Znojmo 1:0 (1:0)
Branka: 21. Vašenda. Rozhodčí: Julínek - Hájek, Caletka. ŽK: Talián - Žondra, Lacko, Okleštěk, Jonov. Diváci: 2050.
Frýdek-Místek: Mihálek - Švrček, Uvíra, Žídek, Literák - Zapalač, Mozol (90. Milunovič), Pribula (87. Coufal), Talián - Matúš (72. Halaška), Vašenda. Trenér: Orel.
Znojmo: Andrejko - Hříbek (69. Stáňa), Odehnal, Jonov, Helísek - Kovačič (77. Yilmaz), Okleštěk, Lacko - Buchta, Žondra, Pázler (59. Ledecký). Trenér: Machala.
Zlín - Sigma Olomouc 0:1 (0:0)
Branky: 82. Ordoš. Rozhodčí: Proske - Vlasjuk, Černý. ŽK: Houska (Olomouc). Diváci: 2286.
Zlín: Žukowski - Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík - Matějov (75. Holík), Živulič, Hájek - Železník (84. Malcharek), Poznar, Chmelo (64. Kurtin). Trenér: Pulpit.
Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Zahradníček (86. Falta), Houska, Cana (56. Ordoš), Plšek, Navrátil - Vašíček (77. Rolinc). Trenér: Kalvoda.