Rubriky:

Německo

Jarolím dostal trest na čtyři zápasy a zaplatí 600 tisíc korun

2. dubna 2008 15:29 - HAMBURK

Český fotbalista David Jarolím z Hamburku nesmí za svůj zkrat v sobotním utkání německé ligy proti Bielefeldu nastoupit ve čtyřech zápasech. Za to, že chytil při hádce za přirození soupeře Manfreda Schulera a byl vyloučen, mu dnes disciplinární komise německého svazu také vyměřila pokutu 10 000 eur (250 000 korun). Další pokutou ve výši 15 000 eur (376 000 korun) potrestal Jarolíma jeho klub, takže dohromady hráč zaplatí přes 600 000 korun.

Podle agentury DPA se už Jarolím za své chování v druhém poločase zápasu, který skončil 1:1, omluvil spoluhráčům. Zároveň relativizoval svá vyjádření ohledně odchodu z bundesligy. Syn současného trenéra pražské Slavie bezprostředně po incidentu uvedl, že uvažuje o tom, že po sezoně v Německu skončí.

"To ze mě vypadlo v emocích. Měl jsem si dát pozor, co říkám. Nikdy nevíte, co všechno se ve fotbale může stát, ale já jsem v Hamburku absolutně spokojený," citoval server Sport1.de Jarolíma, jenž fotbalově vyrůstal v mládežnické akademii Bayernu Mnichov a v Hamburku hraje od roku 2003.

Trenéra Huuba chování Jarolíma zklamalo

Klubovou pokutu, která podle neoficiálních informací tvoří jedno procento jeho ročního platu 1,5 miliónu eur, čtrnáctinásobný český reprezentant po pohovoru s trenérem Huubem Stevensem akceptoval. "Všechno jsme si vysvětlili a já jsem se omluvil. On říkal, že ho moje chování překvapilo a zklamalo," uvedl Jarolím. "Chováme k sobě navzájem nadále respekt a tak to také do konce sezóny zůstane," dodal.

Jarolím si moc dobře uvědomuje, že poslední případ příliš nepomůže vylepšit jeho pověst v bundeslize. Právě kvůli tomu, že ho někteří protihráči či funkcionáři považují za simulanta, hovořil o možném odchodu z Německa. "U některých klubů určitě nemám pozitivní image, s tím ale musím žít," dodal Jarolím.

Hamburku, který je v tabulce druhý o sedm bodů za vedoucím Bayernem Mnichov a bojuje o postup do Ligy mistrů, nepomůže téměř měsíc. Kvůli trestu zmešká zápasy s mistrovským Stuttgartem, Duisburgem, Herthou Berlín a Schalke 04. Do sestavy se může vrátit 3. května v utkání na hřišti Hansy Rostock. Stihne už jen závěrečné čtyři zápasy v sezóně, která skončí o dva týdny později.

Měl pomoci prominentní obhájce

Vedení Hamburku se snažilo své opoře co nejvíce pomoci a pro středeční disciplinární řízení najalo Jarolímovi podle listu Bild prominentního obhájce Christopha Schickhardta. Ten doufal, že se mu podaří vymoci pro hráče minimální trest pro tyto případy v podobě tří zápasů. Disciplinárka však Jarolímovi přidala jedno utkání navrch.

Pokutu 15 000 eur dostal před necelým měsícem v bundeslize také útočník Jan Koller z Norimberku, kterého tak za nesportovní chování potrestala disciplinární komise.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..