Wolfsburg - Hannover 0:4Wolfsburg dostal debakl od Hannoveru, Stuttgart od Bayernu

Wolfsburg

Fotbalisté Bayernu Mnichov rozstříleli Stuttgart 6:1 a v nové bundesligové sezoně zůstávají stoprocentní. Díky nejvyšší výhře sezony se dostali na první místo tabulky o skóre před Frankfurt. Debakl utrpěl i Wolfsburg, který doma prohrál s Hannoverem 0:4.

Fanoušci Wolfsburgu zažili trpké zklamání.

Bavorský tým sice při své domácí premiéře prohrával od 25. minuty po brance Martina Harnika, jenže už za osm minut dvěma rychlými brankami Thomase Müllera a Toniho Kroose vývoj otočil. Do vedení 3:1 pak posunul vicemistra vydařenou střelou z dálky těsně před pauzou Luiz Gustavo.

Hned po přestávce předvedl Bayern smršť a do 51. minuty nastřílel další tři branky zásluhou nové posily Maria Mandžukiče, Müllera a Bastiana Schweinsteigera. Soupeře navíc oslabil Vedad Ibiševič, který v minulém kole s Wolfsburgem zahodil penaltu a zavinil tak porážku 0:1.

Trenér Jupp Heynckes mohl za pohodového stavu dát před 71 tisíci diváků na poslední čtvrthodinu příležitost i záložníkovi Javimu Martínezovi. Ten ve středu do Německa přišel z Bilbaa za 40 miliónů eur (991 miliónů korun), což je bundesligový rekord.

Huszti v roli dvorního nahrávače

Hannover v úvodním kole remizoval 2:2 se silným Schalke a dnes ve vydařeném úvodu sezóny pokračoval hlavně díky maďarskému záložníkovi Szabolcsi Husztimu, který nahrál na všechny branky. V 10. minutě otevřel po jeho pasu skóre Tunisan Karim Haggui, o čtvrt hodiny později zvýšil Polák Artur Sobiech.

Po přestávce tým trenéra Magatha potupil ještě Dán Leon Andreasen, který se po třech letech vrátil do reprezentace a 8. září může nastoupit do úvodního duelu kvalifikace mistrovství světa proti České republice. Na 4:0 pak upravil znovu Sobiech a zopakoval dvoubrankový výkon ze čtvrtečního 4. předkola Evropské ligy proti Slasku Vratislav.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:
Wolfsburg - Hannover 0:4 (26. a 56. Sobiech, 10. Haggui, 52. Andreasen)
Bayern Mnichov - Stuttgart 6:1 (32. a 49. Müller, 33. Kroos, 43. Gustavo, 47. Mandžukič, 51. Schweinsteiger - 25. Harnik)