Leverkusen - Hamburk 3:0Leverkusen zdolal Hamburk a je podzimním vicemistrem bundesligy

Berlín

Fotbalisté Leverkusenu využili zaváhání lídra bundesligy Bayernu Mnichov a snížili svůj odstup na první místo tabulky. Díky vítězství 3:0 nad Hamburkem stráví zimní přestávku na druhé příčce s devítibodovou ztrátou na suverénní bavorský velkoklub.

Andre Schürrle z Leverkusenu během utkání proti Hamburku.

Leverkusen bez rehabilitujícího obránce Michala Kadlece rozhodl utkání s Hamburkem už v prvním poločase. Ve 26. minutě využili četné chyby v obraně severoněmeckého týmu Stefan Kiessling a za dalších deset minut o tyč Schürrle.

V 66. minutě zužitkoval Kiessling další zaváhání stoperů Hamburku, kteří nechali propadnout dlouhý výkop brankáře Lena, a obloučkem přidal svůj dvanáctý gól v ročníku. Střeleckou tabulku vede o gól před Alexanderem Meierem z Frankfurtu.

Ke třem bodům za výhru 3:1 pomohl Mohuči obránce Zdeněk Pospěch. Český bek našel v 55. minutě duelu se Stuttgartem zadovkou Nicolaie Müllera, a ten krátce po vedoucí brance Harnika srovnal na 1:1. Mohuč definitivně zvrátila výsledek díky další trefě Müllera a gólu Sota z nastavení.

Augsburg ztratil vedení v důležitém duelu posledních dvou týmů na hřišti Fürthu. Po remíze 1:1 zůstává na předposlední příčce s devíti body jen o skóre před svým dnešním soupeřem, ztráta obou týmů na nesestupovou 15. příčku činí deset bodů. Poslední čtvrthodinu si za Augsburg zahrál záložník Milan Petržela.

Schalke prohrálo 1:3 s Freiburgem, kterému chyběl zraněný stoper Pavel Krmaš. Gelsenkirchenský tým se sice doma dostal do vedení díky Farfánovi, jenže ještě do poločasu otočili vývoj Schmid a Rosenthal, který navíc přidal i třetí branku po přestávce.

Schalke čeká na vítězství již šest utkání, naopak Freiburg ve stejném období naplno uspěl hned čtyřikrát a dnes se posunul před svého soupeře a Mohuč na páté místo tabulky.

Wolfsburg se záložníkem Janem Polákem nenavázal na cennou výhru 3:2 nad Dortmundem z posledního kola a po brzkých gólech Meiera a Iniho prohrál 0:2 s Frankfurtem. Eintracht je tři body za Leverkusenem na třetím místě, ze kterého ho může ještě v neděli sesadit obhájce titulu Dortmund.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:
Düsseldorf - Hannover 2:1 (39. Schahin, 83. Ilso - 69. Diouf),
Fürth - Augsburg 1:1 (69. Sobiech - 10. Mölders),
Leverkusen - Hamburk 3:0 (26. a 66. Kiessling, 36. Schürrle),
Mohuč - Stuttgart 3:1 (55. a 71. Müller, 90.+1 Soto - 48. Harnik),
Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 0:2 (12. Meier, 18. Inui),
Schalke - Freiburg 1:3 (20. Farfán - 26. a 61. Rosenthal, 32. Schmid).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.