Rubriky:

Německo

Gebre Selassie čeká na karbonovou dlahu a brzy chce na hřiště

13. února 2013 18:01 - Brémy

Fotbalový obránce Theodor Gebre Selassie už netrpělivě čeká na karbonovou dlahu, s níž se chce v co možná nejkratší době vrátit na trávník po úterní zlomenině záprstní kosti na levé ruce. Šestadvacetiletý zadák Brém po smolném zranění z tréninku a následné bleskové operaci nepropadá pesimismu a vyhlíží návrat na bundesligovou scénu.

 

Jan Handrejch, Právo

Gebre Selassie ještě dnes odpočíval a s poraněnou rukou už sám lehce rehabilitoval. "A ve čtvrtek bych se už na tréninku rád šel vyklusnout nebo na rotoped. Ale záleží i na tom, jak se domluvím s týmovým lékařem," řekl Gebre Selassie.

Až dostane na míru vytvořenou dlahu, jeho návratu do plného tréninku prý už nic bránit nebude. "Uvidím, kdy dlaha přijde. Reálně bych to viděl asi na pátek, protože ve čtvrtek možná ještě budu muset odevzdat přesné míry ruky. Teď ji mám ještě trochu oteklou a docela to bolí," uvedl ofenzivní bek, který do Brém zamířil loni v létě z Liberce.

Pokud podle něj půjde vše podle plánu, o příštím víkendu by se už rád hlásil o místo v sestavě pro bundesligový zápas. Návrat v nejbližším utkání s Freiburgem podle něj není příliš reálný. "To by asi bylo ještě moc brzy," reagoval rodák z Velkého Meziříčí, který se v posledních dvou zápasech Werderu nevešel do základní sestavy.

Gebre Selassie na zranění lituje hlavně toho, že podle něj bylo hodně smolné. Bývalý hráč Jihlavy a Slavie po faulu jednoho ze spoluhráčů padal k zemi a jak si před sebe instinktivně dal ruce, narazil do nohou dalšího hráče. "Ani přesně nevím, jak se to všechno semlelo. Je to škoda, ale zase si říkám, že to je pořád ruka. A navíc bych neměl být dlouho mimo," reagoval Gebre Selassie.

Jeho kamarád a reprezentační spoluhráč Tomáš Pekhart, který během posledního roku utrpěl hned třikrát zranění ruky, si už Gebre Selassieho v žertu dobíral. "Psal mi, že mě vítá v klubu. Pegas (Pekhart) už dobře ví, co to znamená mít trable s rukou," řekl s úsměvem reprezentační zadák.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..