Frankfurt

Český útočník Václav Kadlec začal své angažmá v bundeslize výtečně. V premiérovém zápase si připsal asistenci u vítězného gólu a hned ve svém druhém vystoupení za Eintracht skóroval. Ani branka talentovaného exsparťanského útočníka však Frankfurtu body nepřinesla. Dortmund si totiž díky dvěma gólům Arménce Henrika Mchitarjana odvezl výhru 2:1.

Václav Kadlec vstřelil gól Borussii Dortmund.Video: sntv

Jedinou branku Frankfurtu vstřelil Kadlec ve 36. minutě, kdy krásný centr Inuiho poslal do tyče Aigner a český reprezentant odražený míč z první napálil do sítě. Tou dobou už Borussia vedla 1:0, po deseti minutách totiž otevřel skóre Henrik Mchitarjan, letní posila Dortmundu za 27,5 miliónů eur ze Šachtaru Doněck.

Frankfurt se nakonec musel smířit s další porážkou, v 56. minutě rozhodl duel svým druhým gólem právě Mchitarjan. „Zasloužili jsme si alespoň remizovat. Bohužel jsme neproměnili šance a to nás stálo alespoň bod," tvrdil na stránkách Enitrachtu kouč Armin Veh.