Rubriky:

Německo

Hoeness získal pro Bayern Guardiolu až v USA. Problémy dělal jen Ferguson

19. prosince 2013 19:49 - Mnichov

Předseda Bayernu Mnichov Uli Hoeness poodkryl okolnosti Guardiolova přestupu do Bayernu. Hoeness loni v prosinci původně letěl do Spojených států kvůli rodinné firmě na výrobu párků. Když už tam ale byl, dal si tam schůzku s Pepem Guardiolou a získal ho na lavičku Bayernu Mnichov. Námluvy nechtěně narušil tehdejší trenér Manchesteru United Alex Ferguson.

 

Amr Abdallah Dalsh, Reuters

"Nejdříve jsem byl v Chicagu, abych tam navštívil Aldi. Věděl jsem, že Pep má letět na Vánoce do Barcelony, kde by bylo mnohem nebezpečnější se s ním sejít. Tak jsme se rozhodli, že si dáme schůzku v USA, kde bylo riziko, že nás někdo spolu uvidí, menší," řekl Hoeness listu Bild k loňským námluvám s úspěšným španělským trenérem, který si v Americe dopřával roční volno po odchodu z Barcelony.

Utajenou schůzku naplánovali do jedné restaurace, kde však nastala nečekaná potíž. "Zrovna tam večeřel Alex Ferguson a to by rozhodně nebylo prima, kdyby mě s Pepem viděl," uvedl šéf Bayernu.

Guardiola ho proto pozval k sobě do bytu, kam odjeli černou limuzínou. "Byl to zážitek," komentoval konspiraci kolem jednání. Pak už šlo všechno hladce a za tři hodiny Guardiola souhlasil, že se stane po sezóně nástupcem Juppa Heynckese, který se rozloučil s Bayernem ziskem treble.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..