Dortmund - Hertha 3:1

Dortmund se posunul do čela tabulky, Mönchengladbach je poslední

30. srpna 2015 17:32 - Dortmund
(Aktualizováno: 30. srpna 2015 19:46)

Fotbalisté Dortmundu zvítězili ve třetím kole německé ligy nad Herthou Berlín 3:1 a posunuli se do čela tabulky o skóre před Bayern Mnichov. Brankář vítězného týmu Roman Bürki poprvé v sezóně v lize inkasoval. Přispěl k tomu i Vladimír Darida, který odehrál za Herthu celé utkání. Na poslední místo spadl Mönchengladbach, který prohrál v Brémách 1:2 a v této sezoně zatím nezískal ani bod.

Ina Fassbender, Reuters

Do vedení dostal Borussii ve 27. minutě po Kagawově centru hlavičkou Hummels. Po přestávce navýšil náskok domácích po pohledné kombinaci Aubameyang, jenž se v této sezoně prosadil zatím v každém zápase.

Hertha dokázala snížit v 78. minutě, když Daridovu střelu vyrazil brankář Bürki pouze ke střídajícímu Kalouovi, který pohotově zakončil do odkryté branky. Berlínský celek ale na vyrovnání nedosáhl, v nastavení naopak zpečetil výhru Dortmundu Ramos.

Brémy s Gebre Selassiem v sestavě slavily výhru

Po sérii několika neproměněných šancí na obou stranách otevřel skóre zápasu Brémy - Mönchengladbach v 39. minutě z penalty domácí útočník Jóhannsson. Vedení Werder neudržel ani do přestávky, v závěru prvního dějství vyrovnal Stindl.

V 53. minutě vrátil Brémám vedení hlavou Vestergaard, který se v dánském dresu představil i na mistrovství Evropy do 21 let v Praze. V závěru dostali domácí další možnost skórovat z pokutového kopu, Kroos ale minul branku. U premiérové výhry Brém v této sezoně nechyběl ani obránce Theodor Gebre Selassie, jenž odehrál celé utkání.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:
Dortmund - Hertha Berlín 3:1 (27. Hummels, 51. Aubameyang, 90.+3 Ramos - 78. Kalou)
Brémy - Mönchengladbach 2:1 (39. Jóhannsson z pen., 53. Vestergaard - 45. Stindl)

Časová osa: Německo