Rubriky:

Německo

Gól kola v bundeslize! Rána mi parádně sedla, liboval si Darida

31. ledna 2016 20:52 - Brémy

Záložník Herthy Berlín a české reprezentace Vladimír Darida v bundeslize v probíhající sezóně září. Stal se dirigentem mužstva, sklízí obdiv za naběhané kilometry, a také góly. Tím čtvrtým v probíhajícím ročníku pětadvacetiletý hráč otevřel skóre zápasu v Brémách. Balón poslal do horního rohu domácí branky. Na tři body to ale nakonec nestačilo (3:3).

 

Profimedia.cz

„Byl to fotbalový instinkt. Skjelbred vyhrál hlavičkový souboj, balón se dostal ke mně. Byl jsem nějakých dvacet metrů od brány, což je moje parketa. Nikdo ze spoluhráčů nebyl v lepší pozici, tak jsem si řekl, proč to nezkusit. Rána pravačkou mi sedla přesně tak, jak měla a byl z toho i hezký gól," popsal svoji parádní trefu, mnohými označovanou za nejhezčí gól 19. kola.

Parádní gól Vladimíra Daridy najdete zde.

Hertha vedla v poločase 2:0, vypadalo to, že do Berlína poputují všechny tři body, jenže nakonec zbyl na Daridův tým jeden. „My jsme do Brém jeli s přáním získat alespoň bod, ale nejlépe všechny tři. Zápas se pro nás vyvíjel dobře. Z tohoto pohledu to je určitě ztráta," litoval Darida.

Dvakrát jeho tým vedl o dva góly. Český záložník měl pro konečnou remízu logické vysvětlení: „Ne nadarmo se říká, že vést v poločase o dvě branky, je ten nejnebezpečnější výsledek, co může být. Werder vsadil po přestávce všechno na jednu kartu. Riskoval, útočil. Pustili jsme je do jednoho brejku, z něhož snížili. Chytili se hráči, ale i diváci. My jsme ještě stihli dát na 3:1 a zřejmě se nám do hlav dostalo, že už je hotovo. Jenže oni dál útočili, Pizarro dal během dvou minut dva góly a bylo srovnáno. Zápas za čtvrt hodiny skončil. Z naší strany to byl opravdu špatný druhý poločas."

Čtyřicet bodů, pak se uvidí

Hertha je v tabulce bundesligy třetí. Po letech sahá po účasti v Lize mistrů. Tato vidina však v kabině žádné velké ambice nebudí. „My žádné pohárové ambice nemáme... V tabulce jsme třetí, ale naším cílem je zisk čtyřiceti bodů jistoty. Ještě šest jich potřebujeme. Až je budeme mít, můžeme si klást další cíle," konstatoval Darida a dodal: „Náš cíl pro tuto sezónu je klidná záchrana a vyladění naší hry podle toho, co si kouč i my představujeme. Chceme propracovat náš herní projev. Na tabulku proto moc nekoukáme. Chyb děláme pořád dost, bylo to vidět i v Brémách. V další sezóně uvidíme."

Darida prožívá nejlepší sezónu v bundeslize, tým na něj spoléhá, přesto zůstává skromný. „V bundeslize to je zatím nejvydařenější sezóna. Dal jsem čtyři ligové góly a dva další v pohárech. V Německém poháru jdeme dál. Samozřejmě mám co zlepšovat, ale když bude sezóna takhle pokračovat, věřím, že na jejím konci bych mohl být spokojený. Rád bych, aby přibyly ještě nějaké góly. V Plzni jsem také zažíval krásné časy, když jsme hráli o titul. Dá se to určitým způsobem srovnat," konstatoval.

Po utkání si popovídal se spoluhráčem z reprezentace Theodorem Gebre Selassiem. „Čekali jsme na doping, takže jsme se v Brémách zdrželi. Zašel jsem za ním do kabiny. S Theem jsme probrali, co se děje v týmech, jak se komu daří, bylo to fajn," vyprávěl Vladimír Darida do telefonu.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..