Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Fotbalisté Žižkova zahájili přípravu testy ve Střešovicích

27. června 2007 16:41 - PRAHA

Pouze deset dní klidu si dopřáli fotbalisté nováčka nadcházející prvoligové sezóny Viktorie Žižkov. Po návratu z krátké dovolené zahájil pražský celek letní přípravu zdravotními testy v nemocnici ve Střešovicích, které budou pokračovat ještě ve čtvrtek. Žižkovští se chtějí v nejvyšší soutěži zabydlet a k tomu prý potřebují především posílit na krajních pozicích sestavy.

 

PRÁVO/Lukáš Táborský

Podobně jako městský rival Bohemians 1905 i Žižkov zaplatil za návrat do nejvyšší soutěže daň v podobě nejkratší letní dovolené ze všech prvoligových mužstev. Teprve předminulou sobotu zakončili svěřenci nového trenéra Stanislava Grigy své účinkování v druhé lize a dnes už nastoupili k letní přípravě.

"Hráči se od osmi ráno po dvojicích vydali do Střešovic, kde absolvovali fyzické testy. To samé je ještě čeká i ve čtvrtek," řekl ČTK Vladimír Skalba, který se po Grigově příchodu posunul na pozici asistenta trenéra. Letní dovolenou si Skalba zpestřil zájezdem do Tuniska, kde strávil týden.

Na hřišti se Žižkov poprvé sejde v pátek dopoledne v tréninkovém centru na Xaverově. "Tam proběhne oficiální představení kouče Grigy. Dnes totiž s hráči na testy vyrazili jen maséři a kustod, trenéři se připojí až v pátek," uvedl Skalba.

Nejlépe všechny posty zdvojit

Pod televizní věží se rozloučí s obráncem Radoslavem Krážem a Adrianem Gužou, jemuž končí smlouva, naopak přicházejí brankář Oldřich Pařízek a stoper Pavel Besta. Pražané prý i tak ještě potřebují kádr pro první ligu posílit. "Chceme hlavně krajní záložníky a obránce. Hodil by se i střední defenzivní středopolař. Rádi bychom měli všechny posty zdvojené," naznačil Skalba, na jakých postech staronového účastníka první ligy nejvíc tlačí bota.

Úvodní přípravný zápas čeká Žižkov příští středu proti Hradci Králové. Vrcholem pak bude herní soustředění na Slovensku, kde pražský celek sehraje utkání se slovenským, maďarským, rakouským a uzbeckým soupeřem.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..