Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Podle šéfa Baníku mostečtí hráči rasistickým urážkám nečelili

14. srpna 2007 16:25 - OSTRAVA

Vyjádření mosteckých funkcionářů po sobotním ligovém utkání v Ostravě vzbudilo odezvu i na druhé straně. Zástupci Baníku míní, že severočeský klub si nepříznivý postoj obecenstva zavinil chováním svých fotbalistů na hřišti a striktně odmítají, že by se na tribunách objevily náznaky rasismu vůči hráčům soupeře.

"My jsme první, kteří by se v případě jakéhokoliv náznaku něčeho podobného snažili zakročit. Naši fanoušci nejsou svatí, ale v tomhle se za ně jednoznačně stavíme," reagoval předseda představenstva Jakub Kahoun na prohlášení mosteckého šéfa Petra Kabíčka.

Podle Kahouna rozpoutal emoce moment ze 60. minuty. To když mostecký Procházka podkopl nohy Svěrkošovi, který po proměněné penaltě utíkal pro míč směrem k hostující brance. Ostravský útočník po střetu upadl na brankovou konstrukci a jeho krvavý šrám na koleně pak několik minut ošetřovali lékaři v zámezí.

Kahoun: Vyjádření o údajném rasismu považuji za vrchol

"Tohle k atmosféře vůbec nepřispělo. První poločas byl v klidu, přestože tam byl zákrok na Lukeše, který se pak zranil. Celé se to změnilo až po poločase kvůli neustálému polehávání a simulování hráčů Mostu," prohlásil Kahoun. "Za vrchol všeho považuju vyjádření o údajném rasismu v hledišti. Tohle už je poněkud hysterická reakce. Diváci samozřejmě dávali hlasitě najevo svou nespokojenost s tím, co Most předváděl na hřišti, ale žádný rasistický projev nikdo nezaznamenal. Po tom všem považuju sobotní vystoupení Mostu v Ostravě za velmi nesympatické," zdůraznil ostravský funkcionář.

Most na Bazalech prohrál 2:5, přestože ještě v poločase vedl 2:1. Celý druhý poločas hrál v početním oslabení, když červenou kartu uviděl po dvou žlutých napomenutích útočník Goče Toleski. "Poškozený by se mohly cítit obě strany, my třeba za jasnou Jamrichovu ruku v pokutovém území. Na rozhodčího má ale právo stěžovat si každý, to je věc Mostu," uvedl Kahoun.

ČTK

  3:1 Liberec - Sparta 3:1   dohráno
20190825T19:00:00+0200
Liberec vs. Sparta
Liberec vs. Sparta
Liberec
Sparta
  4:0 Plzeň - Opava 4:0   dohráno
20190825T16:30:00+0200
Plzeň vs. Opava
Plzeň vs. Opava
Plzeň
Opava
  4:2 Ml.Boleslav - Budějovice 4:2   dohráno
20190825T16:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Budějovice
Ml.Boleslav vs. Budějovice
Ml.Boleslav
Budějovice

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..