Za prohru si můžeme sami, uznal Mareček po nepovedené premiéře

Teplice

Návrat na české prvoligové trávníky po dvou letech a třech měsících mu hodně zhořkl. Fotbalový záložník Lukáš Mareček při debutu v teplickém dresu byl u porážky svého nového týmu 1:3 s Olomoucí. Předtím naposledy nastoupil v tuzemské lize 17. listopadu 2017 za pražskou Spartu proti Jihlavě. Poté odešel na angažmá do Belgie a letos v lednu jej zlákaly Teplice.

Zleva Lukáš Mareček z Teplic a Šimon Falta z Olomouce.

Jaké máte poznatky ze svojí premiéry v severočeském klubu?

Určitě nikdo nečekal, že budeme se Sigmou prohrávat po prvním poločase 0:3. Ale můžeme si za to sami hráči. To je potřeba si přiznat. A hlavně se nad tím zamyslet, aby se něco podobného neopakovalo. Snížili jsme sice na 1:3, ale celkově jsme byli málo produktivní a výsledek hovoří jasně.

Vnímáte prohru jako komplikaci v tabulce?

Faktem zůstává, že Olomouc nám utekla na rozdíl pěti bodů, přičemž při našem vítězství bychom ji předskočili v tabulce. Takže nějaký problém tady asi je, co se týká vstupu do jara. Doma jsme chtěli naplno bodovat, což se hrubě nepovedlo.

Čím vás Sigma Olomouc nejvíc zaskočila?

Nepohlídali jsme si centry ze strany, kdežto soupeřovi hráči a především Lukáš Juliš své útočné situace vyřešili dobře. Olomoučtí mají kvalitu a ztrestali nás.

V dalším kole hrají Teplice v Karviné, pro níž to bude v boji o záchranu druhý domácí duel v řadě.

Jak se říká, nejlepší náplast je nejbližší zápas. Vyhodnotíme si, co bylo proti Sigmě špatně. Měli bychom navázat na zlepšený výkon z druhého poločasu. Věřím, že se připravíme tak, abychom tam uhráli nějaké body.