Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Marod Hloušek se těší na dřinu, která jej povede k návratu

7. dubna 2010 14:24 - PRAHA

Fotbalista Adam Hloušek třikrát týdně cvičí na rehabilitaci, pravidelně dochází do bazénu a v hloubce s vodou až u krku simuluje běhání, protože ještě nějaký čas potrvá, než se proběhne na zemi "po svých". Už pět týdnů uplynulo od chvíle, kdy se podrobil operaci přetrženého zkříženého vazu v koleně. Nyní začíná pracovat na tom, aby se co nejdříve vrátil na hřiště, podobně jako se mu povedlo před třemi lety po zlomenině nohy.

 

Michaela Říhová, Právo

Záložník Slavie a reprezentace také s napětím vyhlíží 20. duben, kdy se podrobí klíčové kontrole. Po ní bude zřejmé, jestli si může nakládat i větší dávky. A především, zda konečně bude moci odložit berle.

"Už se nemůžu dočkat, až je hodím do kouta. Už jsem si na ně sice zvykl, ale pět týdnů je až moc dlouhá doba. Koukat se z tribuny na zápasy je ubíjející. Takže mě vidina návratu žene dopředu," řekl ČTK Hloušek při úterním představení nové kopačky Mercurial Vapor Superfly II od společnosti Nike v Praze.

Jedenadvacetiletý talent si koleno pochroumal v úvodním jarním kole, 27. února v souboji s Bohemians Praha vydržel na hřišti jen 22 minut. O několik dnů později se dozvěděl zlou zprávu o přetržení vazu, vyžadující nejméně půlroční léčení.

Reprezentace i derby

"Nejhorší byly dva dny po tom, co se mi to stalo. Pak jsem to všechno bral už docela v pohodě, i když na mě někdy přijdou takové stavy, že mě všechno štve. Přišel jsem třeba o zápas reprezentace ve Skotsku nebo teď o tři dubnové derby se Spartou. To člověka zamrzí," popisoval Hloušek, za kterého loni v létě poslala Slavia do Jablonce sumu převyšující 20 miliónů korun.

Slávisté se teď musejí bez své nové hvězdy obejít. Ale jakmile Hloušek dostane za dva týdny při kontrole u lékařů v německém Augsburgu, kde se operaci podrobil, svolení k větší zátěži, s ještě větším úsilím se prý pustí do práce. "Protože zatím toho moc dělat nemůžu. Takže snad to na kontrole bude dobré. Zatím se aspoň neděje nic, co by naznačovalo něco špatného. Koleno nebolí ani neotéká," pochvaloval si Hloušek.

Ten třikrát týdne míří do pražské střešovické nemocnice na rehabilitaci, domů si dokonce vypůjčil motodlahu, s jejíž pomocí zraněné koleno cvičí. Na sportování si zatím musí nechat zajít chuť. "Jedinou výjimkou je bazén, kam chodím běhat. Na fyzičku to je výborná věc, šlapat ve stoje do vody je makačka," líčil s úsměvem Hloušek.

Zlomenina před třemi lety

I tak už ale netrpělivě vyhlíží dny, kdy jej lékaři pustí do posilovny nebo na rotoped. "Až naskočím do sportovnějšího režimu, všechno bude mnohem lepší," těšil se Hloušek.

Dobře ví, jaká jej čeká řehole. Už před třemi lety ji okusil při vážném zranění, když si ještě v Jablonci zlomil nohu nad kotníkem a pak také skoro půl roku získával zpět starou formu. Mezitím třeba přišel o účast na mistrovství světa hráčů do 20 let, odkud čeští mladíci přivezli senzační stříbro.

Hlouška prý vzpomínky na nepříjemnou zkušenost při současném martyriu posilují. "Vím, co mě čeká za dřinu, nic mě nepřekvapí. Ale teď mám to nutkání vrátit se co nejrychleji snad ještě větší, než když jsem měl zlomenou nohu," popisoval Hloušek.

"Před třemi lety jsem byl vlastně na začátku, takže teď, když už mám něco za sebou, prožívám všechno trochu víc. Vím, že se kariéra zpomalila, ale o to víc chci být zpátky," líčil Hloušek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..