Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Příbramští žehrali na tragický podzim. Tobiáš by rád u týmu i po sestupu pokračoval

20. května 2017 20:43 - Jihlava

Na jedné straně obrovské zklamání a občas i slzy, na druhé euforie a šťastné úsměvy. Remíza 1:1 v Jihlavě vynesla záchranu v nejvyšší soutěži fotbalistům z Vysočiny, naopak Příbramští už mají jistotu, že se s první ligou po devíti letech rozloučí.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

„Je to hrozné. Jihlavu jsme přehrávali, snad osmdesát procent času jsme měli v držení míč. Přesto jsme nezískali potřebné tři body, abychom ještě žili i v posledním kole," posteskl si příbramský záložník Tomáš Pilík.

Štvalo ho, že jeho tým inkasoval gól už v sedmé minutě po rohu. „Přitom jsme se na standardky připravovali, a přesto jsme si ji nepohlídali. Zhruba od dvacáté minuty jsme už měli tlak, ve druhé půli občas i drtivý. Jenže jsme stihli v závěru jen vyrovnat," posteskl si.

Pilík věděl, že pád do druhé ligy nezapříčinil zápas na Vysočině. „Když získáte na podzim jen osm bodů, pak se to hrozně těžko dohání," připomněl tragickou první polovinu sezóny. „Jaro už bylo lepší a pořád jsme věřili, že to ještě klapne na záchranu. Bohužel se to nepodařilo," mrzelo ho.

Nechtěl spekulovat, co bude s příbramským fotbalem dál. „To není otázka pro mě," tvrdil. Připustil, že má několik nabídek z nejvyšší soutěže. „Když bude některá z nich zajímavá pro mě i pro klub, přestupu bych se nebránil. V předchozích letech jsem snad nějakou práci pro Příbram odvedl," přemítal Pilík.

Trenér Kamil Tobiáš by naopak rád na příbramské lavičce zůstal. „Smlouvu mám ještě na rok a když klubové vedení vyhlásí cíl vrátit se za rok do ligy, rád bych k tomu pomohl," svěřil se. Mužstvo převzal v zimní pauze. „Snažil jsem se z něj na jaře vyždímat maximum. Dosud jsme získali třináct bodů a ještě hostíme doma Zlín. Nechci se vymlouvat, avšak ztráta z podzimu byla až příliš velká," uvědomoval si i on.

Jihlavským se naopak povedlo elitní soutěž udržet i pro příští sezónu, přestože i jim v průběhu jara už málokdo věřil. Obrat přišel s příchodem kouče Josefa Jinocha, zlom přinesl domácí triumf nad Spartou. „Jsem šťastný, že jsem splatil důvěru klubovému vedení. Zároveň jsem hrozně unavený, protože utkání s Příbramí bylo mimořádně hektické. Hráči nechali na hřišti všechny síly a jsme dál prvoligoví," považuje si Jinoch, který netuší, zda bude na Vysočině pokračovat i v další sezóně. „Díval jsem se do smlouvy, vyprší mi příští sobotu, kdy hrajeme poslední duel v Plzni," prozradil.

Značnou úlevu pocítil i jihlavský kapitán Lukáš Vaculík. „Střetnutí s Příbramí bylo strašně těžké. Zvládli jsme ho, a tak si to teď chvíli užijeme. Pak ovšem musíme popřemýšlet o tom, proč jsme se do tak složité situace vůbec dostali," měl jasno.

Mínil, že i Jihlavským chyběly body z podzimu. „V některých zápasech se srovnatelnými soupeři jsme neuhráli body, které jsme uhrát měli. Chtělo to získat o pět či šest bodíků víc, a na jaře by se nám dýchalo mnohem líp. Naštěstí ale nakonec všechno dobře dopadlo," oddechl si Vaculík.

Čestmír Folk, Sport.cz, Právo

  0:3 Budějovice - Plzeň 0:3   dohráno
20190921T19:00:00+0200
Budějovice vs. Plzeň
Budějovice vs. Plzeň
Budějovice
Plzeň
  1:1 Slovácko - Teplice 1:1   dohráno
20190921T16:30:00+0200
Slovácko vs. Teplice
Slovácko vs. Teplice
Slovácko
Teplice
  1:1 Opava - Liberec 1:1   dohráno
20190921T16:30:00+0200
Opava vs. Liberec
Opava vs. Liberec
Opava
Liberec
  0:2 Příbram - Karviná 0:2   dohráno
20190921T16:30:00+0200
Příbram vs. Karviná
Příbram vs. Karviná
Příbram
Karviná
  Ml.Boleslav - Ostrava   zítra 15:30
20190922T15:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav
Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..