Rubriky:

Fotbal

Šéf Chelsea popřel, že by byl Mourinho na odchodu

9. ledna 2007 14:51 - LONDÝN

Rázným způsobem popřel ředitel Chelsea Peter Kenyon, že by byl kouč José Mourinho na odchodu z anglického klubu. Spekulace britského tisku označil během své cesty po Číně za nesmyslné včetně toho, že by portugalského trenéra měl po sezoně nahradit Guus Hiddink, současný lodivod ruské fotbalové reprezentace.

"To absolutně není pravda," citovala dnes Kenyona BBC. "K diskusím na téma trenér není žádný důvod. Stačí se podívat, kde jsme. Jsme druzí v lize, šest bodů za Manchesterem, vyhráli jsme skupinu v Lize mistrů, jsme v semifinále Ligového poháru a ve čtvrtém kole Anglického poháru. Samozřejmě, že sezona ještě neskončila a to nejtěžší máme teprve před sebou, ale po všech stránkách si držíme dobré pozice," prohlásil Kenyon.

Zůstane i pro příští sezónu kouč Mourinho u týmu Chelsea FC?
Hlasujte v anketě pod článkem.

Britský tisk začal o Mourinhově budoucnosti spekulovat poté, co se obhájcům anglického titulu i kvůli zdravotním problémům opor včetně gólmana Petra Čecha přestalo v poslední době dařit podle představ. Ze tří ligových zápasů získala Chelsea jen tři body. Navíc impulzivní portugalský kouč prý nemá ideální vztah s vedením ani s majitelem klubu Romanem Abramovičem.

"To s Hiddinkem je starý příběh, který teď někdo oživil," poznamenal Kenyon. "V Anglii se o tom hodně mluví, ale nic na tom není pravda." Také ruský svaz případný odchod nizozemského trenéra odmítl s poukazem na smlouvu trvající do mistrovství Evropy v roce 2008.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal