Rubriky:

Fotbal

Ligu mistrů staví Petrouš i nad titul

5. srpna 2003 20:59 - PRAHA

Rychle odstavit z cesty fotbalisty Leotaru Trebinje, pak zvládnout dvě bitvy se silnou Celtou Vigo a konečně být v miliónové Lize mistrů. Obránce Adam Petrouš začíná v sestavě Slavie osmou sezónu a nejprestižnější soutěž je pro něj v žebříčku sportovních cílů nejvýše. I titul mistra, který jej v sezóně 1995/96 ve Slavii těsně minul, stojí až za ní!

 

www.slavia.cz

"Za tu dobu ve Slavii jsem vyhrál jen dvakrát pohár," mrzí ho. Že by ve středu večer nastaly komplikace? To si před utkáním se soupeřem z Bosny a Hercegoviny nikdo ze slávistů nepřipouští. A Petrouš už vůbec ne:

"Již tam jsme mohli vyhrát 4:1! Chce to rychle rozhodnout, hned v úvodu," plánuje si pětadvacetiletý hráč. "Už jsme si je okoukali. Víme, co můžeme čekat."

Ovšem srovnat soupeře s některým z českých klubů, do toho se mu nechce. "Těžko říct, to nedokážu. Jejich hra je úplně o něčem jiném, hlavně produkují rychlejší fotbal," vypočítává střelec deseti ligových branek.

Nabídka z Ruska byla hodně lákavá

Petrouš už v kádru Slavie vůbec nemusel být, měl možnosti k přestupu. Vzduchem létala jména CSKA Moskva nebo francouzského Sochaux. Zvlášť nabídka z Ruska byla velmi konkrétní a lukrativní.

A obránce se třemi reprezentačními starty měl chuť na změnu. Chtěl po těch letech poznat jinou ligu, někam se výkonnostně posunout a také se finančně zabezpečit. "Jsem ve Slavii, nebudu o tom mluvit," říká nejprve nesměle otec šestileté dcery a takřka dvouletého syna.

Až po chvilce se o neuskutečněném přestupu trošku rozhovoří. "S podmínkami jsem souhlasil, byly hodně lukrativní. Nevím, na čem to ztroskotalo. Ale přestup vždy záleží i na jiných věcech," naznačuje hráč, který byl v centru pozornosti fanoušků před dvěma lety, kdy se měl senzačně stěhovat ze Slavie do Sparty. Z propírané změny dresu tehdy sešlo, ale na Petrouše se i tak sneslo hodně zloby. Takový přesun je mezi fanoušky považován za "zločin".

Že nešel do Moskvy, to ho pár dní mrzelo

Že sešlo i z angažmá v Moskvě, Petrouše dost mrzelo. Už vlastně počítal s tím, že je hráčem CSKA. "Rychle mě to ale přešlo. Stačilo pár dní," mávne rukou a přizná možnost, že tam nakonec přece jen skončí.

Hodně o tom napoví, zda Slavia poprvé v historii vkročí do Ligy mistrů. Když ne, šance na jeho přestup asi zesílí... Přednost by dal samozřejmě působení v některé ze západních zemí, ale když už do Ruska, tak jedině do Moskvy. "Jinam rozhodně ne. Byl bych rád, kdyby to vyšlo. Bude mi šestadvacet a už bych se také nemusel nikam dostat. Větší zájem je o mladé kluky, kterým je kolem dvaadvaceti a jsou perspektivní," má jasno Petrouš.

"Ale Liga mistrů je pro mě teď hlavní motivací. Musíme se tam dostat. I když to bude moc těžké," hlásí.

Viktor Nosek

Zrušit