Brno zůstává neporaženo na čele tabulky

BRNO

Brno dokázalo otočit jednogólové manko a díky vydařenému závěru zápasu dokázalo i počtvrté zvítězit. Jako jediný tým si uchovalo stoprocentní bodový zisk a vrátilo se na první příčku tabulky.

Ilustrační foto

Takřka zcela zaplněné hlediště čekal v úvodu zápasu šok. Hned první vážná akce Žižkova skončila gólem. Pikl uvolnil po levé straně Oravce, jenž technickou střelou překonal vybíhajícího Belice. Inkasovaná branka domácí očividně zaskočila. Tlačili se sice do útoku, ale většina jejich akcí ztroskotala kvůli nepřesným přihrávkám či na tvrdé obraně Pražanů. K zakončení se dostal pouze Pacanda, míč z jeho kopačky ovšem šel nad břevno.

Nervozity se Brňané zbavili až zhruba po pětadvaceti minutách. Signál ke zvýšenému náporu dal Zúbek, který z 20 metrů těsně přestřelil. Chvíli na to tribuny bouřily, po zákroku Saboua na pronikajícího Svobodu se stejně jako brněnští hráči dožadovaly penalty. Sudí Jára však nechal Jihomoravany kopat pouze roh. Po něm se ve skrumáži dostal k balónu Zúbek, s jeho střelou si ale Pižanowski poradil. Vyrovnání se však domácí přece jen do poločasu dočkali. Abrahám vysunul po pravé straně hřiště Pacandu, ten posunul míč Doškovi a brněnský dlouhán se trefil z ostrého úhlu přesně k protilehlé tyči - 1:1.

Další výsledky 4. kola:
Teplice - Opava 2:0 (0:0), Příbram - Olomouc 1:1 (0:0), Plzeň - Slavia 2:1 (1:1), Ostrava - Blšany 5:2 (2:2), Zlín - Liberec 0:0, Jablonec - Synot 1:0 (1:0).
VÍCE ZDE

Povzbuzené Brno se po pauze na dlouhé minuty nastěhovalo na polovinu soupeře. Krátce po změně stran prověřil Pižanowského Pacanda, s jeho dělovkou si však gólman hostů poradil. Následná střela útočníka Brna směřovala nad břevno. Ani Mezlík neměl vzápětí při svém střeleckém pokusu přesnou mušku. Tlak domácích ovšem postupně opadal a i Žižkov začal hrozit nebezpečnými brejky.

V závěru však posílil brněnský útok uzdravený Švancara a pět minut před koncem rozhodl po Doškově centru o tříbodovém zisku Brna. Hosté se už na odpověď nezmohli.

1. FC Brno vs. Viktoria Žižkov 2:1
Branky: 35. Došek, 79. Švancara - 4. Oravec. Rozhodčí Jára, žluté karty: Zúbek, Švancara - Pikl, Sabou, Buryán, 9695 diváků, poločas 1:1.
Brno: Belic - Živný, Schuster, Kotůlek, Křap - T. Abrahám, Svoboda (67. Švancara), Zúbek, Mezlík (60. Belej) - Pacanda (85. Křivánek), Libor Došek.
Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský, Klimpl, Mikulík (84. Mikolanda) - Ščasný, Pikl, Sabou, Dirnbach - Chihuri (80. Hottek), Oravec.

:. 4. kolo se dohrává se v pondělí od 16:40 utkáním Sprata vs. České Budějovice. Přímým přenosem vysílá TV Prima.