Rubriky:

Fotbal

Škorpil rozjíždí novou éru lvíčat

31. března 2004 11:57 - PRAHA

Neúspěch výběru kouče Wernera Ličky je minulostí, nadchází éra Ladislava Škorpila. Fotbalová jednadvacítka hraje ve středu v kompletním složení v Bratislavě první mezistátní utkání pod novým trenérem.

 

ČTK/Radek Petrášek

"Půjde o pokládání základů mužstva v boji s našimi bratry. Jsme v počátcích a chceme se dožít toho, že náš herní projev půjde stále nahoru," smál se Škorpil.

Tým se mu sešel na soustředění v Břeclavi prvně v plné parádě. Tedy i se všemi krajánky. Útočník Svěrkoš a záložníci Trojan, Limberský a Kolář mají být vedle Juna a Sivoka kostrou nově se tvořícího výběru, který má jednoznačný úkol: tentokrát nezpackat na podzim se rozjíždějící kvalifikaci a projít na evropský šampionát.

Všichni krajánci v základu

"Všichni kluci ze zahraničních klubů budou v Bratislavě v základní sestavě. Ze všech osmnácti hráčů bych jich chtěl na plac poslat v průběhu zápasu šestnáct," nastínil představu Škorpil.

Se všemi legionáři včera kouč usedl k osobním pohovorům, stejně jako to udělal již dříve s Junem. Na klíčové mladíky klade zvláštní důraz. A dnes se vrací do země, kde strávil v Dunajské Stredě několik trenérských sezón.

"Potkám spoustu přátel. Někdo tu federalizaci přece musí udržovat," žertoval dál Škorpil. Bude pro něj dnes důležitější výkon, nebo výsledek? "To jde ruku v ruce. Herní projev je předpoklad k výsledkům a gólové efektivitě. Musím říct, že se moc těším." Utkání na stadiónu bratislavského Internu začne v 15 h.

vn, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
dnes 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
dnes 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
dnes 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
dnes 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
dnes 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
dnes 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
dnes 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
dnes 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool