Rubriky:

Fotbal

Německé fotbalisty povede Klinsmann

22. července 2004 19:45 - BERLÍN

Čtyři týdny po odstoupení Rudiho Völlera se německá fotbalová reprezentace nejspíš konečně dočká trenéra. Legendární útočník Jürgen Klinsmann oznámil, že přijme nabídku národního svazu a pokusí se pozdvihnout pošramocené renomé úřadujících vicemistrů světa. Do funkce by měl být jmenován v neděli.

Pro bývalou hvězdu Stuttgartu, Interu Milán a Bayernu Mnichov to bude první trenérské angažmá. Asistentem devětatřicetiletého Klinsmanna se má stát Holger Osieck, který pomáhal Franzi Beckenbauerovi na mistrovství světa v roce 1990, kde německý tým i s Klinsmannem získal titul. Funkci manažera národního týmu prý převezme další bývalý kanonýr Oliver Bierhoff.

Nový kouč by měl mužstvo připravit na světový šampionát, který za dva roky uspořádá právě Německo. "To bude nejdůležitější sportovní událost, jaká Německo bude v příštích 40 letech hostit," prohlásil Klinsmann, který se po ukončení kariéry dosud věnoval sportovnímu marketingu.

K národnímu týmu má prý zvláštní vztah. "Vždy to byl můj druhý domov, zvlášť když jsem působil v zahraničí," dodal bývalý hráč Tottenhamu, Monaka a Sampdorie Janov.

Němečtí funkcionáři dlouho marně hledali nového trenéra, až došli k překvapivé volbě. V minulých týdnech odmítli jejich nabídku Ottmar Hitzfeld či Otto Rehhagel, kouč evropských šampionů z Řecka.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
dnes 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
dnes 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
dnes 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
dnes 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
dnes 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
dnes 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
dnes 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
dnes 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool