Rubriky:

Fotbal

Postřelený trenér zůstane částečně ochrnutý

23. prosince 2004 11:33 - PRAHA

Jeden z nejlepších fotbalových trenérů v Kolumbii byl ve středu postřelen a bojuje o život. Před deseti dny ještě stál Luis Fernando Montoya na střídačce týmu Once Caldas při zápase o Interkontinentální pohár, nyní leží v nemocnici v Caldasu a jeho stav je kritický. Neznámý pachatel ve středu Montoyu zasáhl dvěma kulkami, z toho jednou do krku. Podle lékařů zůstane Montoya částečně ochrnutý.

"Utrpěl velmi vážná zranění, která ohrožují jeho život, ale je možné, že se z toho dostane," řekl lékař Jorge Ivan Rojas. Sedmačtyřicetiletý Montoya byl podle kolumbijských médií postřelen ve chvíli, když se kdosi snažil okrást jeho příbuzného. Do nemocnice byl převezen v bezvědomí.

Luis Fernando Montoya zůstane částečně ochrnutý. Strůjce historického úspěchu kolumbijského klubu Once Caldas má poškozené nervy v krční páteři, kam jej v úterý zasáhla jedna ze dvou kulek.

Sedmačtyřicetiletý Montoya se stal obětí nehody ve společnosti svých příbuzných, které se neznámí lupiči pokusili okrást. V bezvědomí byl trenér převezen do nemocnice a okamžitě se podrobil operaci.

"Pacienta zasáhla kulka mezi třetí a čtvrtý krční obratel a porušila mu nervy. Je to nezvratné a způsobilo to částečnou paralýzu," cituje polský list Gazeta lékaře Ignacia Gonzaleze. Pachatele už policie zadržela.

Montoyu fanoušci týmu Once Caldas zbožňovali, protože v červenci pro ně poprvé v historii získal jihoamerický Pohár osvoboditelů. Předminulou neděli si pak Kolumbijci zahráli v Jokohamě o Interkontinentální pohár a Portu podlehli až po dramatickém penaltovém rozstřelu.

Úspěšný trenér se poté své funkce vzdal, protože chtěl trávit více času se svou rodinou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal